Бир сўз билан айтганда, «Олимпик» клуби лойиҳаси ва унинг йигитлари ўзбек футболи яқин давр ичида шонли тарих ёзишга тайёр эканини кўрсатмоқда. Бу борада жамоамизга ҳомийлик қилган ва доимо ҳар томонлама қўллаб келган Туризм ва спорт вазирлиги, «PepsiCo» компанияси ва «Trastbank»ка ўз миннатдорчилигимизни билдириб қоламиз.
Ўзбек футболи тарихига кираётган «Олимпик» эртанги шонли келажакдан дарак бермоқда View Larger Image
Барча мухлисларимиз спорт оламида 4 йилликнинг энг нуфузли мусобақаси бўлмиш Олимпия ўйинларида футбол жамоамизни ҳам кўришни орзу қилади. Шу пайтгача ўтган циклларда йўл қўйилган хаторлардан тегишли хулоса чиқарган ҳолда ҳукуматимиз, Ўзбекистон футбол ассоциацияси ва спортимиз фахрийларининг қўллаб-қувватлаши билан Миллий Олимпия қўмитаси қошида «Олимпик» футбол жамоаси ташкил этилди. Бугун ушбу экспрементал лойиҳа мева бераётганига гувоҳ бўлдик.
Жамоага замонавий футбол методикаларини яхши тушунадиган ёш мураббий Темур Кападзе жалб этилди. Мутахассис қисқа вақт ичида Париж-2024 Олимпия ўйинларида иштирок этиши мумкин бўлган 18-19 ёшли йигитларни тўплади. Жамоа Про-лиганинг биринчи даврасидаёқ нималарга қодир эканини кўрсатди. Мавсум ярмини биринчи ўринда якунлаган «Олимпик»ка барча жиддий эътибор қарата бошлади. Якунда жамоамиз Про-лиганинг бу йилги мавсумини 3-ўринда якунлаб, Суперлига йўлланмаси учун ўтиш босқичида иштирок этди. Муборакнинг «Машъал» клубига қарши баҳсда йигитларимиз иродали ўйин кўрсатиб, ишончли ғалабани қўлга киритишди. Қайд этиш жоиз, «Олимпик» ўтиш босқичида юқори лига жамоасини мағлуб этган биринчи жамоа сифатида тарихда қолмоқда.

Одним словом, «Олимпик» показал, что готов открыть новую летопись в истории узбекского футбола. Выражаем благодарность Министерству туризма и спорта, компанию «PepsiCo» и «Trastbank», которые спонсировали и всегда всесторонне поддерживали нашу команду.
«Олимпик» предвещает славную историю узбекского футбола
Все поклонники узбекской школы игры миллионов мечтают увидеть нашу футбольную команду на Олимпийских играх. Никому не секрет, что главные старты четырёхлетия являются самыми престижными соревнованиеми в мире спорта. При поддержке Правительства, Ассоциации футбола Узбекистана и ветеранов спорта при Национальном Олимпийском комитете была создана футбольная команда «Олимпик». Данный клуб был сформирован по сделанным соответствующим выводам из ошибок, допущенных в предыдущих циклах. Не будет преувеличением, если мы отметим, что сегодня все стали свидетелями того, как этот экспериментальны
В команду был привлечён молодой тренер Тимур Кападзе, который хорошо разбирается в методиках современного футбола. Специалист собрал 18-19-летних ребят, которые, хочется верить, что за короткий срок могут принять участие в Олимпийских играх Париж-2024. Команда показала, на что способна, уже в первом круге Про-Лиги. Всё серьёзное внимание стало уделяться «Олимпику», который половину сезона закончил на лидерской позиции. В итоге наша команда приняла участие в переходном этапе за путёвку в Суперлигу, завершив нынешний сезон Про-лиги на 3-м месте. В матче против Мубарекского клуба «Машъал» юные футболисты команды, созданной при НОК, показали волевую игру и одержали уверенную победу. Стоит отметить, что «Олимпик » вошёл в историю, как первая команда, обыгравшая клуб Высшей лиги на переходном матче в Суперлигу.