Туябўғизда бугун финал
Тошкент вилоятининг Туябўғиз сув омборида академик эшкак эшиш бўйича 22 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида мамлакат чемпионати ўтказилмоқда. Бугун мусобақанинг финал беллашувлари бўлиб ўтади.
Чемпионатда Республикамизнинг турли ҳудудларидан келган энг кучли спортчилар беллашмоқда. Регламентга кўра, баҳслар яккалик, жуфтлик, квартет ва саккизлик қайиқларида эркаклар ва аёллар ўртасида ташкил этилган.
Мазкур мусобақа янги мавсум олдидан терма жамоанинг кучли захира спортчиларини саралаб олиш имконини беради.

Today the holders of the championship title in Tuyabugiz will be determined
The republic's rowing championship among athletes under 22 years of age is being held at the Tuyabugiz reservoir in the Tashkent region. Today athletes compete in the final races.
The strongest representatives of academic rowing from various regions of the republic take part in the championship. According to the regulations, competitions are held in singles, doubles, as well as quartets and eights, both among men and women.
This tournament will allow you to select a worthy reserve of the National team before the new season.