Йигитларимиз жамоавий баҳсда бронза медалига сазовор бўлишди
Париж шаҳрида дзюдо бўйича ҳарбийлар ўртасида жаҳон чемпионати ўз якунига етди. Сўнгги жамоавий беллашувларда йигитларимиз шоҳсупага кўтарилишди.
Чорак финалда Бразилиядан устун келган полвонларимиз ярим финалда австриялик рақибларига кичик ҳисобда имкониятни бой бериб қўйишди. Бронза медали учун кечган беллашувда Эрон жамоаси мағлуб этилди. Афсуски, қизларимиз учинчи ўрин учун баҳсда австриялик рақибаларига имкониятни бой бериб қўйдилар. Қайд этиш жоиз, қизларимиз 5 ўринга мўлжалланган баҳсда 3 спортчи билан юртимиз шарафини ҳимоя қилдилар. Бу эса фойдаланилмаган 2 ўринда рақибга устунлик беради. Шундай бўлса ҳам, улар бронза медали учун курашиш босқичигача етиб келишди.
Эслатиб ўтамиз, дзюдочиларимиз яккалик беллашувларда 4 та олтин ва 1 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида бириничи ўринни қўлга киритишган эди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ўз тарихида юбилей 40-бор ўтказилган ушбу мусобақада қўлга киритилган муваффақият билан Ўзбекистон дзюдо федерацияси ва спортчиларимизни табриклаб қолади.

Наши единоборцы завоевали бронзовую медаль в командном зачёте
В Париже завершился чемпионат мира по дзюдо среди военнослужащих. В командных соревнованиях наши спортсмены поднялись на пьедестал почета.
Наши единоборцы, которые в четвертьфинале одолели Бразилию, в полуфинале с небольшой разницей в счёте уступили соперникам из Австрии. В поединке за бронзовую награду отечественная сборная одолела Иран. К сожалению, наши девушки уступили в борьбе за третье место соперницам из Австрии. Стоит отметить, что в командных соревнованиях наши дзюдоистки защищали цвета Национального флага в составе с 3 девушками, вместо заявленных в регламенте 5. А это значит, что преимущество соперниц наших спортсменок увеличивается на два очка. Не смотря на это, отечественные спортсменки смогли добраться до поединка за третье место.
Напомним, что наши дзюдоисты завоевали 4 золотые и 1 бронзовую медали в индивидуальных соревнованиях и заняли первое место в общекомандном зачёте.
В свою очередь, Национальный Олимпийский комитет поздравляет Федерацию дзюдо Узбекистана и спортсменов за достигнутую ими победу на юбилейном 40-м по счёту чемпионате мира среди военнослужащих.