Йигитларимиз жамоавий баҳсда бронза медалига сазовор бўлишди
Париж шаҳрида дзюдо бўйича ҳарбийлар ўртасида жаҳон чемпионати ўз якунига етди. Сўнгги жамоавий беллашувларда йигитларимиз шоҳсупага кўтарилишди.
Чорак финалда Бразилиядан устун келган полвонларимиз ярим финалда австриялик рақибларига кичик ҳисобда имкониятни бой бериб қўйишди. Бронза медали учун кечган беллашувда Эрон жамоаси мағлуб этилди. Афсуски, қизларимиз учинчи ўрин учун баҳсда австриялик рақибаларига имкониятни бой бериб қўйдилар. Қайд этиш жоиз, қизларимиз 5 ўринга мўлжалланган баҳсда 3 спортчи билан юртимиз шарафини ҳимоя қилдилар. Бу эса фойдаланилмаган 2 ўринда рақибга устунлик беради. Шундай бўлса ҳам, улар бронза медали учун курашиш босқичигача етиб келишди.
Эслатиб ўтамиз, дзюдочиларимиз яккалик беллашувларда 4 та олтин ва 1 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида бириничи ўринни қўлга киритишган эди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ўз тарихида юбилей 40-бор ўтказилган ушбу мусобақада қўлга киритилган муваффақият билан Ўзбекистон дзюдо федерацияси ва спортчиларимизни табриклаб қолади.

3 November 2021 3774
The World Judo Championship among military personnel has ended in Paris. In team competitions, our athletes rose to the podium.
Our martial artists, who defeated Brazil in the quarterfinals, lost to rivals from Austria in the semifinals with a small difference in the score. In the duel for the bronze award, the national team defeated Iran. Unfortunately, our girls lost in the fight for third place to rivals from Austria. It is worth noting that in team competitions our judoists defended the colors of the National Flag in the composition with 3 girls, instead of the 5 stated in the regulations. And this means that the advantage of our athletes' rivals increases by two points. Despite this, the domestic athletes were able to get to the fight for the third place.
Recall that our judoists won 4 gold and 1 bronze medals in individual competitions and took first place in the team competition.
In turn, the National Olympic Committee congratulates the Judo Federation of Uzbekistan and the athletes for their victory at the 40th anniversary World Championship among military personnel.