Бугун Паралимпия ўйинлари чемпиони Сафия Бурханова таваллуд айёмини нишонламоқда.
Сафия Бурханова 1989 йил таваллуд топган. Пара-енгил атлетика бўйича 2016 йил Рио-де-Жанейро шаҳрида ўтказилган Паралимпия ўйинларида ядро улоқтириш бўйича кумуш медални қўлга киритган. 2019 йил БАА ўтказилган жаҳон чемпионатида иккинчи ўринни эгаллади. Жорий йил Токио-2020 Паралимпия ўйинларида ўзининг севимли йўналишида олтин медалга сазовор бўлди. Спортчимиз ушбу натижалари эвазига “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” ва “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвонлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Сафия Бурхоновани таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Sofia Burkhanova!
Sofia Burkhanova was born in 1989. Para is a track and field athlete who won a silver medal in the shot put at the 2016 Paralympic Games in Rio de Janeiro. At the 2019 World Cup in the UAE, she took second place. This year, the National Anthem of the Republic of Uzbekistan was played in her honor at the Paralympic Games in Tokyo. For these results, the athlete was awarded the honorary titles "Honored Athlete of the Republic of Uzbekistan" and "Uzbekistan Iftikhori".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Sofia Burkhanova on her birthday and wishes her long life and prosperity.