Ёшларимиз Қувайтни йирик ҳисобда мағлуб этишди
23 ёшгача бўлган футболчилар ўртасида Осиё чемпионати саралаш босқичидан ўрин олган “Д” гуруҳи баҳслари якунига етди. Йигитларимиз сўнгги турда қувайтлик рақибларидан устун келишди.
Темур Кападзе шогирдларининг тўлиқ устунлигида кечган баҳс 5:1 ҳисобида вакилларимиз фойдасига ҳал бўлди. Шу тариқа, ҳамюртларимиз 7 очко билан гуруҳни биринчи ўринда якунлашди.
Қувайт U23 – Ўзбекистон U23 5:1
Голлар: Диёрбек Раҳимқулов 37ʼ, Ҳожимат Эркинов 45+2, 90+4ʼ, Жасурбек Жалолиддинов 51ʼ, Абдулазиз Маҳран 65ʼ, Улуғбек Ҳошимов 68ʼ.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ёш футболчиларимизни ушбу муваффақият билан табриклаб, уларга келгусида ҳам чиройли ғалабалар тилаб қолади.

Our youth football team beat Kuwait with a big score
The competition in group “D” of the qualifying stage of the Asian Football Championship among players under 23 years of age has ended. Our athletes outperformed their rivals from Kuwait in the last round.
The match, which took place with the full advantage of Timur Kapadze's wards, ended with a score of 5:1 in favor of the representatives of our country. Thus, domestic football players lead the group with 7 points.
Kuwait U23– Uzbekistan U23 5:1
Goals: Dierbek Rakhimkulov 37', Hozhimat Erkinov 45+2', 90+4', Jasurbek Jaloliddinov 51', Abdulaziz Mahran 65', Ulugbek Khoshimov 68'.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our young football players on this success and wishes them further victories.