Ёшларимиз Қувайтни йирик ҳисобда мағлуб этишди
23 ёшгача бўлган футболчилар ўртасида Осиё чемпионати саралаш босқичидан ўрин олган “Д” гуруҳи баҳслари якунига етди. Йигитларимиз сўнгги турда қувайтлик рақибларидан устун келишди.
Темур Кападзе шогирдларининг тўлиқ устунлигида кечган баҳс 5:1 ҳисобида вакилларимиз фойдасига ҳал бўлди. Шу тариқа, ҳамюртларимиз 7 очко билан гуруҳни биринчи ўринда якунлашди.
Қувайт U23 – Ўзбекистон U23 5:1
Голлар: Диёрбек Раҳимқулов 37ʼ, Ҳожимат Эркинов 45+2, 90+4ʼ, Жасурбек Жалолиддинов 51ʼ, Абдулазиз Маҳран 65ʼ, Улуғбек Ҳошимов 68ʼ.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ёш футболчиларимизни ушбу муваффақият билан табриклаб, уларга келгусида ҳам чиройли ғалабалар тилаб қолади.

Наша молодежная сборная по футболу обыграла Кувейт с крупным счётом
Завершились соревнования в группе “D” отборочного этапа чемпионата Азии по футболу среди игроков до 23 лет. Наши атлеты превзошли соперников из Кувейта в последнем туре.
Матч, проходивший при полном преимуществе подопечных Темура Кападзе, завершился со счетом 5:1 в пользу представителей нашей страны. Таким образом, отечественные футболисты лидируют в группе с 7 очками.
Кувейт U23– Узбекистан U23 5:1
Голы: Диёрбек Рахимкулов 37′, Хожимат Эркинов 45+2′, 90+4′, Джасурбек Джалолиддинов 51′, Абдулазиз Махран 65′, Улугбек Хошимов 68′.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших юных футболистов с этим успехом и желает им дальнейших побед.