Намангандаги халқаро турнирда Шерзод Ташматов хорижлик мутахассислар билан учрашди
Айни кунларда Наманган шаҳрида волейбол бўйича 19 ёшгача бўлган қизлар ўртасида Марказий Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов мусобақа меҳмони – минтақамиз конфедерацияси раҳбари Муҳаммад Латиф бошчилигидаги вакиллар билан бир қатор масалаларни муҳокама қилди.
МОҚ раиси ўринбосари Марказий Осиё волейбол конфедерацияси раҳбарияти билан учрашувда ушбу спортни мамлакатимизда янада ривожланишнинг муҳим йўналишларига эътибор қаратди. Ўз навбатида, Муҳаммад Латиф ўзбек волейболи сўнгги йилларда ривожланишнинг янги босқичини ўтказаётгани, турли ёш тоифаларидаги жамоаларимизнинг ўсганини алоҳида таъкидлаб, бу борада қилинаётган ишларга ижобий баҳо берди. Шунингдек, меҳмон юртимизда волейболни ривожлантириш йўлида халқаро мутахассисларни жалб қилиш ва федерациямизнинг режаларини ҳамкорликда муҳокама қилиб, унга керакли тавсияларни беришини айтиб ўтди.
Қайд этиш жоиз, Тошкентда келаси йилнинг июнь ойида 17 ёшгача бўлган қизлар ўртасида Осиё чемпионати бўлиб ўтади. Шерзод Рихсибаевич суҳбат давомида меҳмон билан ушбу турнирни ҳам юқори савияда ўтказиш, унинг ташкилий масалалари бўйича фикр алмашди.

28 Октября 2021 3859
В настоящее время в городе Наманган проходит чемпионат Центральной Азии по волейболу среди девушек до 19 лет. Заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов обсудил ряд вопросов с гостем соревнований – представителями Конфедерации нашего региона во главе с Мухаммедом Латифом.
Заместитель председателя НОК на встрече с руководством центральноазиатской конфедерации волейбола обратил внимание на важные направления дальнейшего развития этого вида спорта в нашей стране. В свою очередь, Мохаммад Латиф особо отметил, что узбекский волейбол в последние годы переживает новый этап развития, выросли команды разных возрастных категорий, дал положительную оценку проводимой в этом направлении работе. Гость также отметил, что будет совместно обсуждать планы по привлечению международных специалистов и развитию волейбола в нашей стране, а также даст необходимые рекомендации.
Отметим, что в июне следующего года в Ташкенте пройдет чемпионат Азии среди девушек до 17 лет. В ходе беседы Шерзод Рихсибаевич поделился с гостем своими мыслями о проведении этого турнира на высоком уровне, его организационных вопросах.