Бутунжаҳон дзюдо куни кенг нишонланмоқда
Халқаро дзюдо федерацияси (IJF) бу йилги байрам тантаналари учун расмий лого ҳамда шиор тақдим этган. Унга кўра, бугун, 28 октябрь кунги барча байрам тадбирлари «Бирдамлик» шиори остида ўтказилади. Байрамнинг ўзи эса пандемия пайтида бутун инсониятни бирдамликка чақириб қолади.
Маълумот учун, дзюдо асосчиси Дзигоро Кано айнан 28 октябрь санасида дунёга келган. Халқаро дзюдо кунининг айнан шу кунда нишонланиши ҳам бежиз эмас, албатта. Ушбу сана юзасидан куннинг биринчи ярмида бир қатор вилоятларимиздаги дзюдо бўлимлари ўз байрам тадбирларини ўтказишди. Ўзбекистон дзюдо федерациясининг маълум қилишича, кечга яқин федерациямиз асосий тадбирни ташкил қилишни мўлжаллаб қўйган.
Фурсатдан фойдаланиб, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси юртимиздаги барча дзюдочиларни, ушбу спорт оиласи ва Ўзбекистон дзюдо федерациясини бугунги сана билан қутлайди.

28 Октября 2021 5010
Международная федерация дзюдо (IJF) представила официальный логотип и слоган для праздничных мероприятий в этом году. По его словам, сегодня, 28 октября, все праздничные мероприятия пройдут под лозунгом “Единство”. А сам праздник останется призывом всего человечества к единству во время пандемии.
К сведению, основатель дзюдо Дзигоро Кано родился ровно 28 октября. Не случайно Международный день дзюдо отмечается именно в этот день, конечно. В связи с этой датой в первой половине дня отделения дзюдо ряда наших регионов провели свои праздничные мероприятия. Федерация дзюдо Узбекистана сообщила, что ближе к вечеру наша федерация планирует организовать главное мероприятие.
Пользуясь случаем, Национальный олимпийский комитет Узбекистана приветствует всех дзюдоистов нашей страны, эту спортивную семью и федерацию дзюдо Узбекистана с сегодняшней датой.