Бутунжаҳон дзюдо куни кенг нишонланмоқда
Халқаро дзюдо федерацияси (IJF) бу йилги байрам тантаналари учун расмий лого ҳамда шиор тақдим этган. Унга кўра, бугун, 28 октябрь кунги барча байрам тадбирлари «Бирдамлик» шиори остида ўтказилади. Байрамнинг ўзи эса пандемия пайтида бутун инсониятни бирдамликка чақириб қолади.
Маълумот учун, дзюдо асосчиси Дзигоро Кано айнан 28 октябрь санасида дунёга келган. Халқаро дзюдо кунининг айнан шу кунда нишонланиши ҳам бежиз эмас, албатта. Ушбу сана юзасидан куннинг биринчи ярмида бир қатор вилоятларимиздаги дзюдо бўлимлари ўз байрам тадбирларини ўтказишди. Ўзбекистон дзюдо федерациясининг маълум қилишича, кечга яқин федерациямиз асосий тадбирни ташкил қилишни мўлжаллаб қўйган.
Фурсатдан фойдаланиб, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси юртимиздаги барча дзюдочиларни, ушбу спорт оиласи ва Ўзбекистон дзюдо федерациясини бугунги сана билан қутлайди.

28 October 2021 4968
The International Judo Federation (IJF) has unveiled the official logo and slogan for this year's festivities. According to him, today, on October 28, all festive events will be held under the slogan “Unity". And the holiday itself will remain a call of all mankind to unity during the pandemic.
For your information, the founder of judo Jigoro Kano was born exactly on October 28. It is no coincidence that the International Judo Day is celebrated on this day, of course. In connection with this date, in the first half of the day, the judo departments of a number of our regions held their festive events. The Judo Federation of Uzbekistan announced that our federation plans to organize the main event later in the evening.
Taking this opportunity, the National Olympic Committee of Uzbekistan welcomes all judoists of our country, this sports family and the Judo Federation of Uzbekistan with today's date.