Қурбонмурод Намозов – мутлақ жаҳон чемпиони!
Саудия Арабистонининг Жидда шаҳрида ўтказилаётган оғир атлетика бўйича ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпионатидан хушхабар. Ҳозиргина ҳамюртимиз Қурбонмурод Намозов (-96 кг) мутлақ жаҳон чемпионлигини қўлга киритди.
Полвонимиз барча машқларда рақибларини катта фарқ билан ортда қолдириб, учала йўналишда чемпионликка сазовор бўлди. Намозов даст кўтаришда 153 кг, силтаб кўтариш дастурида 189 кг ва икки кураш бўйича 342 кг натижа қайд этди.
Оғир атлетика бўйича ўсмирлар ўртасидаги ЖЧ.
Йигитлар, -96 кг:
1. Қурбонмурод Намозов (Ўзбекистон) – 342 кг (153 кг + 189 кг)
2. Гурами Векуа (Грузия) – 328 кг (148 кг + 180 кг)
3. Муҳаммад Бурун (Туркия) – 326 кг (147 кг + 179 кг).
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу ажойиб натижа билан спортчимиз ва унинг яқинларини, Ўзбекистон оғир атлетика федерациясини самимий табриклаб қолади.

10 Октября 2021 3780
Успех узбекских тяжелоатлетов на чемпионате мира среди юниоров в Саудовской Аравии продолжается. Несколько минут назад наш представитель Курбонмурод Намозов (-96 кг) завоевал титул чемпиона мира.
На всех упражнениях ему удалось обойти своих соперников с большим отрывом и стать победителем. В рывке он поднял 153 кг, в толчке 189 кг и по итогам двоеборья набрал 342 кг.
Парни, -96 кг:
1. Курбонмурод Намозов (Узбекистан) – 342 кг (153 кг + 189 кг)
2. Гурами Векуа (Грузия) – 328 кг (148 кг + 180 кг)
3. Мухаммад Бурун (Турция) – 326 кг (147 кг + 179 кг)
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсмена и его близких, федерацию тяжёлой атлетики страны с таким успехом.