Осиё қиличбозлик конфедерацияси Бош Ассамблеясига бағишланган матбуот анжумани ўтказилди
Эртага пойтахтимизда Осиё қиличбозлик конфедерациясининг навбатдаги Бош Ассамблеяси бўлиб ўтади. Бугун ушбу тадбирга бағишланган матбуот анжумани ташкил этилди.
Унда Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси бош котиби Гулнора Саидова, Осиё қиличбозлик конфедерациясининг айни пайтдаги раҳбари Русни Ал Ҳассан, тадбирни кузатиш учун ташриф буюрган Халқаро қиличбозлик федерацияси вакили Величка Христева ҳамда ОАВ вакиллари иштирок этишди.
“Жуда муҳим тадбир олдида турибмиз. Ўзбекистон ҳукуматидан мураккаб даврда бизни қўллаб-қувватлаб келаётгани учун миннатдормиз. Эртага ташкилотимизнинг навбатдаги Бош Ассамблеяси бўлиб ўтади. Унда Конфедерациянинг 2024 йилгача бўлган даври учун янги раҳбарияти аниқлаб олинади”, – деди Русни Ал Ҳассан.
Ўз навбатида, Величка Христева ҳам фикрлари билан қуйидагича ўртоқлашди:
“Ўзбекистонга бешинчи бор келишим. Мамлакатингизга ҳар келганимда унинг ривожланиб бораётганини кўриб турибман. Халқаро қиличбозлик федерацияси президенти Алишер Усмонов ушбу сайлов шаффоф бўлиши лозимлигини таъкидлади ва ҳамкасбларимиз кузатувчилик учун мени танлашди. Ўзбекистон мезбон сифатида барчасини аъло даражада йўлга қўйганини кўриб турибман”.
Мутасаддиларнинг маълум қилишича, ташкилотнинг янги Олимпиада цикли учун раҳбарлигига БАА ва Сингапур вакиллари номзодлик қилмоқда. Бош Ассамблея давомида ташкилот раҳбарлигидан ташқари вице-президентлар ва Ижроия қўмитасига ҳам номзодлар сайлаб олинади.

A press conference dedicated to the General Assembly of the Asian Fencing Confederation was held
The General Assembly of the Asian Fencing Confederation will be held in Tashkent tomorrow. A press conference dedicated to this event was held today.
The press conference was attended by Secretary General of the Fencing Federation of Uzbekistan Gulnara Saidova, head of the Asian Fencing Confederation Rusni Al Hassan, who currently heads the organization, representative of the International Fencing Federation Velichka Hristeva, who arrived to observe the event and members of the media.
"A very important event awaits us. We thank the Government of Uzbekistan for its support in difficult times. The next General Assembly of our organization will be held tomorrow. Within the framework of the event, a new head of the Confederation will be elected, who will lead it until 2024," Rusni Al Hassan said.
In turn , Velichka Hristeva expressed her opinion:
"I am visiting Uzbekistan for the fifth time. After each of my visits, I observe how your country is developing rapidly. The President of the International Fencing Federation, Alisher Usmanov, noted that the elections should be transparent and my colleagues chose my candidacy as an observer. I was convinced that Uzbekistan, as the host of such an important event, organized everything at a high level."
According to the responsible persons, representatives of Singapore and the UAE are being nominated for the post of head of the organization in the new Olympic cycle. During the General Assembly, in addition to the head, vice-presidents and members of the Executive Committee of the organization will be elected.