Осиё қиличбозлик конфедерацияси Бош Ассамблеясига бағишланган матбуот анжумани ўтказилди
Эртага пойтахтимизда Осиё қиличбозлик конфедерациясининг навбатдаги Бош Ассамблеяси бўлиб ўтади. Бугун ушбу тадбирга бағишланган матбуот анжумани ташкил этилди.
Унда Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси бош котиби Гулнора Саидова, Осиё қиличбозлик конфедерациясининг айни пайтдаги раҳбари Русни Ал Ҳассан, тадбирни кузатиш учун ташриф буюрган Халқаро қиличбозлик федерацияси вакили Величка Христева ҳамда ОАВ вакиллари иштирок этишди.
“Жуда муҳим тадбир олдида турибмиз. Ўзбекистон ҳукуматидан мураккаб даврда бизни қўллаб-қувватлаб келаётгани учун миннатдормиз. Эртага ташкилотимизнинг навбатдаги Бош Ассамблеяси бўлиб ўтади. Унда Конфедерациянинг 2024 йилгача бўлган даври учун янги раҳбарияти аниқлаб олинади”, – деди Русни Ал Ҳассан.
Ўз навбатида, Величка Христева ҳам фикрлари билан қуйидагича ўртоқлашди:
“Ўзбекистонга бешинчи бор келишим. Мамлакатингизга ҳар келганимда унинг ривожланиб бораётганини кўриб турибман. Халқаро қиличбозлик федерацияси президенти Алишер Усмонов ушбу сайлов шаффоф бўлиши лозимлигини таъкидлади ва ҳамкасбларимиз кузатувчилик учун мени танлашди. Ўзбекистон мезбон сифатида барчасини аъло даражада йўлга қўйганини кўриб турибман”.
Мутасаддиларнинг маълум қилишича, ташкилотнинг янги Олимпиада цикли учун раҳбарлигига БАА ва Сингапур вакиллари номзодлик қилмоқда. Бош Ассамблея давомида ташкилот раҳбарлигидан ташқари вице-президентлар ва Ижроия қўмитасига ҳам номзодлар сайлаб олинади.

Состоялась пресс-конференция посвященная Генеральной Ассамблее Азиатской конфедерации фехтования
Завтра в Ташкенте пройдёт Генеральная Ассамблея Азиатской конфедерации фехтования. Сегодня состоялась пресс-конференция, посвященная этому мероприятию.
На пресс-конференции присутствовали Генеральный секретарь федерации фехтования Узбекистана Гульнара Саидова, руководитель Азиатской конфедерации фехтования Русни Аль Хассан, который в настоящее время возглавляет организацию, представительница Международной федерации фехтования Величка Христева, прибывшая наблюдать за мероприятием и члены СМИ.
«Нас ожидает очень важное мероприятие. Благодарим правительство Узбекистана за поддержку в трудное время. Завтра пройдёт очередная Генеральная Ассамблея нашей организации. В рамках мероприятия будет избран новый руководитель Конфедерации, который возглавит её до 2024 года», — сказал Русни Аль Хассан.
В свою очередь и Величка Христева выразила своё мнение:
«Я пятый раз посещаю Узбекистан. После каждого своего визита я наблюдаю, как ваша страна стремительно развивается. Президент Международной федерации фехтования Алишер Усманов отметил, что выборы должны пройти прозрачно и коллеги выбрали мою кандидатуру в качестве наблюдателя. Я убедилась, что Узбекистан, как хозяин столь важного мероприятия, организовал всё на высоком уровне».
Как сообщают ответственные лица на пост руководителя организации в новом Олимпийском цикле выдвигаются кандидатуры представителей Сингапура и ОАЭ. Во время Генеральной Ассамблеи помимо руководителя будут избраны вице-президенты и члены Исполкома организации.