Саудиялик дзюдочилар Тошкентда йиғин ўтказишади
Маълумки, Ўзбекистон дзюдо федерацияси дунё давлатлари билан кенг ҳамкорлик ришталарини йўлга қўйган. Ушбу ҳамкорлик доирасида турли мамлакат терма жамоаларининг халқаро қўшма ўқув-машғулот йиғинлари ташкил этиб келинмоқда. Шу кунгача Тошкентда Грузия, Франция, Россия, Словения, Тожикистон, Қозоғистон, Миср каби ўндан зиёд давлатлар дзюдо терма жамоаларининг машғулотлари ўтказилди. Ўз навбатида Ўзбекистон терма жамоаси дзюдочилари Грузия, Исроил, Альбания сингари давлатларда ташкил этилган машғулотларда қатнашишди.
Бугун тонг саҳарда эса юртимизга дзюдо бўйича Саудия Арабистони терма жамоаси етиб келди. Исмоил Сиддиқ бошчилигидаги делегация таркибидан 20 киши жой олган бўлиб, уларнинг 15 нафарини дзюдочилар ташкил этади. Саудия Арабистони терма жамоаси бош мураббий Дани Жорж. Шунингдек, Раниа Салваж мураббийлигидаги аёллар терма жамоаси ҳам Тошкентда машғулот ўтказади. Саудияликларнинг ўқув-машғулот йиғини 15 октябрга қадар давом этади.

Judoists of Saudi Arabia will hold training camps in Tashkent
As you know, the Judo Federation of Uzbekistan has established close cooperation with many countries of the world. In particular, within the framework of this cooperation, joint international training camps are held. So far, joint training camps have been organized in Tashkent with teams from Georgia, France, Russia, Slovenia, Tajikistan, Kazakhstan, Egypt and other countries. In turn, the judoists of the Uzbek national team took part in training in Georgia, Israel and Albania.
The Saudi Arabian national judo team arrived in Tashkent early this morning. The delegation headed by Ismail Siddiq consists of 20 people, 15 of them are judoists. It should be noted that the head coach of the Saudi national team is Dani Georges. Also, the women's national team headed by Rania Salvaj will also hold training camps in our country. The training camps will last until October 15.