30 Сентябр 2021 5067
Ўзбекистоннинг энг ёш Олимпиада чемпиони Улуғбек Рашитов айни пайтда Республикамиз бўйлаб ёшлар билан турли учрашувларда иштирок этмоқда. Бу гал у Қорақалпоғистонда бўлди.
19 ёшли таэквондочимиз Нукус халқаро аэропортида кенг жамоатчилик вакиллари томонидан тантанали кутиб олинди. Шундан сўнг у ва қорақалпоқ ёшлари иштирокида учрашув ташкил этилди. Унда Рашитов спортга қандай кириб келгани, Президентимиз томонидан ёшларимизнинг ўзларини кўрсатиши учун яратиб берилаётган шароитлар, орзулари ҳақида гапириб ўтди.
“Таэквондодан воз кечиб, футболга боришни истаган пайтларим бўлган, чунки, бошланғич паллада сезиларли ютуқларга эришолмаганман. Лекин мураббий мени ҳар бир мағлубиятим сабоқ эканини айтиб, қўйиб юбормади, қўллаб-қувватлади, рағбатлантирди. Шунинг учун мен шу йўналишда қолишга қарор қилдим ва бундан афсусланмадим”, – деди Улуғбек Рашитов.
Шундан кейин чемпионимиз ёш таэквондо усталарига унутилмас маҳорат сабоқларини кўрсатиб берди. Шубҳасиз, бундай тадбир қорақалпоғистонлик ёшлар учун унутилмас ва қувончли воқеа бўлиб қолади.

30 Сентября 2021 4862
Самый молодой Олимпийский чемпион Узбекистана Улугбек Рашитов в настоящее время принимает участие в различных мероприятиях, которые проходят по всей Республике. На этот раз таэквондист посетил Каракалпакстан.
19 летнего спортсмена торжественно встретили в Международном аэропорту Нукуса. Затем, с его участием была организована встреча с молодёжью Каракалпакстана. Во время мероприятия Улугбек Рашитов рассказал как начал заниматься спортом, о созданных условиях со стороны Президента и о своих мечтах.
«В начале мне хотелось бросить таэквондо и начать заниматься футболом, так как у меня не было значительных достижений. Однако, мой тренер говорил что каждое поражение — это урок, поддерживал меня и мотивировал. Поэтому я продолжил заниматься таэквондо и не сожалею об этом», — сказал Улугбек Рашитов.
После чемпион продемонстрировал мастер-класс для молодых таэквондистов. Разумеется, такое мероприятие подарило много положительных эмоций и радости молодому поколению Каракалпакстана.