30 Сентябр 2021 3887
5-10 октябрь кунлари пойтахтимиздаги трек базасида велоспортнинг ушбу йўналиши бўйича мамлакат чемпионати бўлиб ўтади. Ўсмирлар ўртасида ўтказиладиган мазкур турнирда Республикамизнинг сара ёш иқтидор эгалари баҳслашадилар.
Таъкидлаш жоиз, бу галги чемпионат аввалгиларига қараганда Олимпия дастурига кўпроқ аҳамият қаратилиши билан фарқ қилади. Турнирни яккалик таъқиб пойгаси дастури очиб берса, кейинчалик скретч бўйича гуруҳ пойгаси, жамоавий спринт ва таъқиб пойгаси, темпо, мэдисон, очколар бўйича гуруҳ пойгаси каби йўналишлар ҳам ўтказилади.
Мазкур чемпионат мураббийлар штаби учун янги мавсум олдидан кучли захира спортчиларини саралаш, уларнинг имкониятларини кўздан кечириш, ўсмирлар терма жамоаси таркибини аниқлаб олиш учун алоҳида аҳамиятли.

30 Сентября 2021 3706
5-10 октября в столичной базе велотрека пройдёт чемпионат страны по этому направлению велоспорта. В соревновании, которое состоится среди юниоров, примут участие лучшие велоспортсмены страны.
Следует отметить, что на этот раз будет уделено больше внимания Олимпийской программе, чем на предыдущих. Участников ожидают индивидуальная гонка преследования, групповая гонка «Скретч», командный спринт, командная гонка преследования, групповая гонка с выбыванием, групповая гонка» Темпо», групповая гонка по очкам, а также парная групповая гонка «Мэдисон».
Данный чемпионат страны позволит тренерскому штабу отобрать резервных спортсменов перед новым сезоном, оценить их возможности и избрать состав для сборной юниоров.