30 Сентябр 2021 3887
5-10 октябрь кунлари пойтахтимиздаги трек базасида велоспортнинг ушбу йўналиши бўйича мамлакат чемпионати бўлиб ўтади. Ўсмирлар ўртасида ўтказиладиган мазкур турнирда Республикамизнинг сара ёш иқтидор эгалари баҳслашадилар.
Таъкидлаш жоиз, бу галги чемпионат аввалгиларига қараганда Олимпия дастурига кўпроқ аҳамият қаратилиши билан фарқ қилади. Турнирни яккалик таъқиб пойгаси дастури очиб берса, кейинчалик скретч бўйича гуруҳ пойгаси, жамоавий спринт ва таъқиб пойгаси, темпо, мэдисон, очколар бўйича гуруҳ пойгаси каби йўналишлар ҳам ўтказилади.
Мазкур чемпионат мураббийлар штаби учун янги мавсум олдидан кучли захира спортчиларини саралаш, уларнинг имкониятларини кўздан кечириш, ўсмирлар терма жамоаси таркибини аниқлаб олиш учун алоҳида аҳамиятли.

The national Cycling Championship is approaching
On October 5-10, the national championship in this direction of cycling will be held in the capital's cycling track base. The best cyclists of the country will take part in the competition, which will be held among juniors.
It should be noted that this time more attention will be paid to the Olympic program than at the previous ones. The participants will have an individual pursuit race, a group sCratch race, a team sprint, a team pursuit race, a group elimination race, a group Tempo race, a group points race, as well as a pair group Madison race.
This national championship will allow the coaching staff to select reserve athletes before the new season, evaluate their capabilities and choose the composition for the junior national team.