18 Сентябр 2021 5670
Бугун икки нафар ёш умидли спортчиларимиз Актенге Кеунимжаева ҳамда Феруза Содиқова таваллуд айёмларини нишонлашмоқда.
Актенге Кеунимжаева 1999 йил Қорақалпоғистон Республикасида туғилган. Аёллар кураши бўйича -53 кг вазн тоифасида курашадиган спортчимиз 2019 йил Хитой ва 2020 йил Ҳиндистонда ўтган Осиё чемпионатида бронза медалини қўлга киритган. Қатор нуфузли мусобақаларда ғолиб ва совриндорлар қаторидан ўрин эгаллаган.
Феруза Содиқова 2002 йил Тошкентда туғилган. Таэквондо бўйича -62 кг вазн тоифасида иштирок этади. Чирчиқ Олимпия захиралари мактаб интернати тарбияланувчиси. Содиқова 2018 йил ўсмирлар ўртасидаги Осиё чемпионати бронза медали соҳиби, 2019 йил Уханда ўтган ҳарбийлар ўйинларида ҳам шоҳсупанинг учинчи поғонасидан жой олган. Жорий йил Ливанда ўтган Осиё чемпионатида олтин медални қўлга киритган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни бугунги таваллуд айём билан табриклаб, уларга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

18 Сентября 2021 5653
Сегодня два наших молодых перспективных спортсмена Актанге Кеунимжаева и Феруза Содикова отмечают свои дни рождения.
Актенге Кеунимжаева родилась в 1999 году в республике Каракалпакстан. Наша спортсменка, выступающая в весовой категории -53 кг, завоевала бронзовую медаль на чемпионате Азии 2019 года в Китае и 2020 года в Индии. Победитель и призер ряда престижных конкурсов.
Феруза Садыкова родилась в 2002 году в Ташкенте. В таэквондо выступает в весовой категории -62 кг. Воспитанник чирчикской школы-интерната олимпийского резерва. Содикова стала бронзовым призером чемпионата Азии среди юниоров 2018 года, а также заняла третье место на военных играх 2019 года в Ухане. В этом году он выиграл золотую медаль на чемпионате Азии в Ливане.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших спортсменов с сегодняшним днем рождения и желает им долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших побед.