10 Сентябр 2021 3630
Қозон шаҳрида бўлиб ўтаётган илк МДҲ ўйинларининг навбатдаги куни ортда қолди. Аҳамиятлиси, бу кун биз учун дзюдочиларимизнинг ажойиб ғалабаси билан ёдимизда қолди. Регламентга кўра, ушбу кун дастурида дзюдочиларимиз жамоавий йўналишда ғолиблик учун баҳс олиб боришди.
Вакилларимиз мусобақани тўғридан тўғри ярим финалдан бошлашди. Ушбу босқичдаёқ уларга жиддий рақиб – мезбон полвонлари тўқнаш келди. Қувонарлиси, бу жуфтликда ҳамюртларимиз 5:2 ҳисобида устун келиб, финал йўлланмасини қўлга киритдилар. Олтин медаль учун кечган баҳсда эса Озарбайжон термаси 5:3 ҳисобида таслим этилди.
Шу тариқа, дзюдочиларимиз жамоавий йўналишдаги ғалабалари билан делегациямизга 22-олтинни тақдим қилишди. Шунингдек, ҳисобимизда 29 та кумуш ва 30 та бронза медаллари ҳам мавжуд.

10 September 2021 3550
The next day of the first CIS Games in Kazan was left behind. What is important, this day was remembered by us with an amazing victory of our judoists. According to the regulations, in the program of this day, our judoists fought for victory in the team competition.
Our representatives started the competition right from the semifinals. At this stage, they were opposed by serious rivals-the host wrestlers. It is gratifying that in this pair our compatriots won with a score of 5: 2 and won a ticket to the final. In the match for the gold medals, the Azerbaijani national team lost with a score of 5: 3.
Thus, our judoists with their victories in the team competition provided our delegation with the 22nd gold. We also have 29 silver and 30 bronze medals on our account.