10 Сентябр 2021 3630
Қозон шаҳрида бўлиб ўтаётган илк МДҲ ўйинларининг навбатдаги куни ортда қолди. Аҳамиятлиси, бу кун биз учун дзюдочиларимизнинг ажойиб ғалабаси билан ёдимизда қолди. Регламентга кўра, ушбу кун дастурида дзюдочиларимиз жамоавий йўналишда ғолиблик учун баҳс олиб боришди.
Вакилларимиз мусобақани тўғридан тўғри ярим финалдан бошлашди. Ушбу босқичдаёқ уларга жиддий рақиб – мезбон полвонлари тўқнаш келди. Қувонарлиси, бу жуфтликда ҳамюртларимиз 5:2 ҳисобида устун келиб, финал йўлланмасини қўлга киритдилар. Олтин медаль учун кечган баҳсда эса Озарбайжон термаси 5:3 ҳисобида таслим этилди.
Шу тариқа, дзюдочиларимиз жамоавий йўналишдаги ғалабалари билан делегациямизга 22-олтинни тақдим қилишди. Шунингдек, ҳисобимизда 29 та кумуш ва 30 та бронза медаллари ҳам мавжуд.

Наши дзюдоисты стали чемпионами Игр СНГ в командной программе
Следующий день первых игр СНГ в Казани остался позади. Что немаловажно, этот день запомнился нам удивительной победой наших дзюдоистов. Согласно регламенту, в программе этого дня наши дзюдоисты боролись за победу в командном зачете.
Наши представители начали соревнования прямо с полуфинала. На этом этапе им противостояли серьезные соперники - борцы-хозяева. Отрадно, что в этой паре наши соотечественники победили со счетом 5:2 и завоевали путевку в финал. В матче за золотые медали азербайджанская сборная уступила со счетом 5:3.
Таким образом, наши дзюдоисты своими победами в командном зачете обеспечили нашей делегации 22-е золото. Также на нашем счету 29 серебряных и 30 бронзовых медалей.