МДҲ ўйинлари: Медалларимиз сони 47 тага етди
Қозон шаҳрида (Россия) давом этаётган МДҲ ўйинларида Ўзбекистон делегациясининг муваффақиятли иштироки давом этади. Айни пайтда делегациямизнинг медаллари сони 47 тани ташкил қилмоқда.
Ортда қолган кунда жамоамиз ўқ отиш, корэш ва 3х3 баскетбол бўйича медалларга сазовор бўлди. Унда делегациямиз ҳисобига 1 та олтин, 4 та кумуш ва 6 та бронза медаллари ёзилди. Ғолиб ва совриндор бўлган спортчиларимиз билан танишинг:
Ўқ отиш, 10 метр: Муҳаммад Камолов
Корэш:
-70 кг: Мангуберди Имянов
-75 кг: Ҳусан Абдуҳакимов
-100 кг: Учқунжон Хурсандов
Мутлақ вазн: Илёсбек Обиджонов
-65 кг: Абдураҳмон Эгамов
-80 кг: Муҳаммадкарим Каримов
-85 кг: Акмалжон Ҳакимов
-90 кг: Умиджон Жалилов
-120 кг: Асадбек Зокиров
Баскетбол бўйича 3х3 қизлар жамоаси:
Фарангиз Жалилова
Анастасия Цой
Рамиля Замалетдинова
Инна Шек
Шу тариқа, делегациямиз ҳисобидаги медаллар 15 та олтин, 18 та кумуш ва 14 та бронзани ташкил қилмоқда. Жами 47 та медаль тўплаган Ўзбекистон жамоаси умумжамоа ҳисобида Россиядан сўнг иккинчи ўринда турибди.

7 September 2021 4327
The delegation of Uzbekistan continues to successfully participate in the CIS Games. Currently, the number of medals in the piggy bank of our national team has become 47.
Following the results of the next day of competitions, Uzbek athletes won medals in shooting sports, koresh and 3x3 basketball. In particular, our representatives won 1 gold, 4 silver and 6 bronze.In detail:
Shooting sports, 10 meters: Muhammad Kamolov
Koresh:
-70 kg: Manguberdi Imyanov
-75 kg: Husan Abdulakimov
-100 kg: Uchkunjon Khursandov
Absolute weight category: Ilesbek Obidzhonov
-65 kg: Abdurakhmon Egamov
-80 kg: Mukhammadkarim Karimov
-85 kg: Akmaljon Khakimov
-90 kg: Umidjon Zhalilov
-120 kg: Asadbek Zokirov
3x3 Basketball (girls):
Farangiz Zhalilova
Anastasia Tsoi
Ramil Zamaletdinova
Inna Shek
Thus, the number of medals in the treasury of the delegation of Uzbekistan became 47 (15 gold, 18 silver, 14 bronze). Our national team with 47 medals takes the 2nd place after Russia in the team competition.