Пара-таэквондочимиз Гулжаной Наимова жамоамиз учун Токио-2020 Паралимпия ўйинларига чиройли якун ясаб берди. Ҳамюртимиз Бразилия вакилига қарши кечган баҳсда ғалаба қозониб, олтин медаль соҳибасига айланди.
Шиддатли кечган жангда Наимова ўзининг аниқ ва ишончли ҳаракатлари билан рақибасига ҳеч қандай имконият қолдирмади ва делегациямиз ҳисобига навбатдаги олтин медални тақдим қилди. Қайд этиш жоиз, ушбу спортчимиз Токио-2020 Паралимпия ўйинларида делегациямиз номидан иштирок этган энг сўнгги вакилимиз бўлди. Бир оз аввал пара-енгил атлетикачимиз Муҳаммад Рехсимов F61 тоифасида ядро улоқтириш баҳсларида 6-натижани қайд этди.
Шу тариқа, Токио-2020 Паралимпия ўйинларини Ўзбекистон делегацияси 19 та медаль (8 та олтин, 5 та кумуш ва 6 та бронза) билан якунлади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бундай натижа билан барча ҳамюртларимизни, Миллий Паралимпия қўмитаси, бутун жамоамизни қутлаб қолади.

4 September 2021 4483
A great result of the delegation of Uzbekistan: Gulzhanoy Naimova is the champion of the Tokyo 2020 Paralympics!
Our taekwondo pair Gulzhanoy Naimova beautifully completed the participation of the Uzbek delegation at the Paralympics in Tokyo. In the fight against the representative of Brazil, Naimova won.
In an uncompromising fight, Naimova did not leave any chances to her opponent and won the gold medal. It should be noted that Gulzhanoy Naimova became the last representative of the national team of Uzbekistan, which defended the honor of the country at the Tokyo Paralympics. A few minutes ago, our para-athlete Muhammad Rekhsimov took sixth place in the shot put (F61).
Thus, the delegation of Uzbekistan won 19 medals (8 gold, 5 silver and 6 bronze) at the Paralympic Games in Tokyo. The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates all our compatriots, the National Paralympic Committee and all representatives of the national team on this result.