Пара-таэквондочимиз Гулжаной Наимова жамоамиз учун Токио-2020 Паралимпия ўйинларига чиройли якун ясаб берди. Ҳамюртимиз Бразилия вакилига қарши кечган баҳсда ғалаба қозониб, олтин медаль соҳибасига айланди.
Шиддатли кечган жангда Наимова ўзининг аниқ ва ишончли ҳаракатлари билан рақибасига ҳеч қандай имконият қолдирмади ва делегациямиз ҳисобига навбатдаги олтин медални тақдим қилди. Қайд этиш жоиз, ушбу спортчимиз Токио-2020 Паралимпия ўйинларида делегациямиз номидан иштирок этган энг сўнгги вакилимиз бўлди. Бир оз аввал пара-енгил атлетикачимиз Муҳаммад Рехсимов F61 тоифасида ядро улоқтириш баҳсларида 6-натижани қайд этди.
Шу тариқа, Токио-2020 Паралимпия ўйинларини Ўзбекистон делегацияси 19 та медаль (8 та олтин, 5 та кумуш ва 6 та бронза) билан якунлади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бундай натижа билан барча ҳамюртларимизни, Миллий Паралимпия қўмитаси, бутун жамоамизни қутлаб қолади.

4 Сентября 2021 4524
Наша пара-таэквондистка Гулжаной Наимова красиво завершила участие делегации Узбекистана на Паралимпиаде в Токио. В бою против представительницы Бразилии Наимова одержала победу.
В бескомпромиссной схватке Наимова не оставила никаких шансов своей сопернице и завоевала золотую медаль. Следует отметить, что Гулжаной Наимова стала последней представительницей сборной Узбекистана, которая защищала честь страны на Токийской Паралимпиаде. Несколько минут назад наш пара-атлет Мухаммад Рехсимов занял шестое место в толкании ядра (F61).
Таким образом делегация Узбекистана завоевала 19 медалей (8 золота, 5 серебра и 6 бронзы) на Паралимпийских играх в Токио. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет всех наших соотечественников, Национальный Паралимпийский комитет и всех представителей сборной с таким результатом.