Жасур Байқўзиевни табриклаймиз!
Бугун ўзбек таэквондо таниқли вакилларидан бири Жасур Байқўзиев ўзининг туғилган кунини нишонламоқда.
Жасур Баикузиев 1986 йил 4 сентябрда Ангрен шаҳрида туғилган. 87 кг вазн тоифасида қатнашган Жасур Байқўзиев 4 марта Осиё чемпионати шоҳсупасига кўтарилди. 2015-йилги жаҳон чемпионатининг кумуш медали совриндори ва 2014 йилги Осиё ўйинларининг олтин медали совриндори. 2014 йилда Жасур Бойқузиев Осиё чемпионати ва Осиё ўйинларида ғолиб бўлган таэквондистлар орасида биринчи бўлди. "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи" фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси туғилган кунини табриклайди, унга мустаҳкам соғлиқ ва муваффақиятлар тилайди.

Поздравляем Жасура Байкузиева!
Сегодня один из знаменитых представителей узбекского таэквондо Жасур Байкузиев празднует свой День рождения.
Жасур Байкузиев родился 4 сентября 1986 года в Ангрене. Выступавший в весовой категории -87 кг Жасур Байкузиев 4 раза поднимался на пьедестал чемпионата Азии. Он является серебряным призёром чемпионата мира 2015 года и золотым призёром Азиатских игр 2014 года. В 2014 году Жасур Байкузиев стал первым среди таэквондистов Узбекистана, который стал победителем на чемпионате Азии и Азиатских играх. Награждён почётным званием «Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан».