Жасур Байқўзиевни табриклаймиз!
Бугун ўзбек таэквондо таниқли вакилларидан бири Жасур Байқўзиев ўзининг туғилган кунини нишонламоқда.
Жасур Баикузиев 1986 йил 4 сентябрда Ангрен шаҳрида туғилган. 87 кг вазн тоифасида қатнашган Жасур Байқўзиев 4 марта Осиё чемпионати шоҳсупасига кўтарилди. 2015-йилги жаҳон чемпионатининг кумуш медали совриндори ва 2014 йилги Осиё ўйинларининг олтин медали совриндори. 2014 йилда Жасур Бойқузиев Осиё чемпионати ва Осиё ўйинларида ғолиб бўлган таэквондистлар орасида биринчи бўлди. "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи" фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси туғилган кунини табриклайди, унга мустаҳкам соғлиқ ва муваффақиятлар тилайди.

4 September 2021 4361
Today, one of the famous representatives of Uzbek taekwondo, Zhasur Baykuziev, celebrates his birthday.
Zhasur Baykuziev was born on September 4, 1986 in Angren. Zhasur Baykuziev, who competed in the -87 kg weight category, climbed the podium of the Asian Championship 4 times. He is a silver medalist at the 2015 World Championships and a gold medalist at the 2014 Asian Games. In 2014, Zhasur Baykuziev became the first among taekwondo athletes of Uzbekistan, who became the winner at the Asian Championship and the Asian Games. He was awarded the honorary title "Honored Athlete of the Republic of Uzbekistan".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the birthday boy on his birthday, wishes him good health and success.