Сервер Ибрагимов Паралимпия ўйинларининг иккинчи медали сари қадам ташлади
Пара-атлетларимизнинг Токио-2020 ёзги Паралимпия ўйинларидаги иштироки давом этади. Бугун Сервер Ибрагимов 10 метрга тўппончадан ўқ отиш бўйича саралаш босқичида иштирок этди.
Тажрибали спортчимиз 6 та уринишда жами 574 очко тўплаган ҳолда саралашда 4-ўринни эгаллади ва финал йўлланмасини қўлга киритди. Айтиш керакки, ушбу саралаш босқичида жами 27 та спортчи иштирок этди. Финалга эса улар орасида энг яхши натижа кўрсатган 8 нафар мерган йўл олди.
Эслатиб ўтамиз, Сервер Ибрагимов Рио-2016 Паралимпиадаси совриндори ҳам ҳисобланади. Унинг иштирокидаги финал баҳси бугун Тошкент вақти билан соат 10:30 да бошланади. Ҳамюртимизга омад тилаймиз.

Server Ibragimov successfully held the qualifying stage in the framework of the Tokyo 2020 Paralympics
The participation of para-athletes of Uzbekistan at the Tokyo 2020 Paralympics continues. Today, Server Ibragimov took part in the qualifying stage for para-shooting sports (pistol, 50 m).
An experienced para-shooter scored 574 points and according to the results of the selection took 4th place, which ensured that he reached the final. It should be noted that 27 para-shooters took part in this stage and 8 of the best were awarded the chance to participate in the final.
We remind you that Server Ibragimov is also a prize-winner of the Rio 2016 Paralympics. The final with the participation of Ibragimov's Server will be held today at 10: 30 Tashkent time. We wish good luck to our representative.