Токио-2020 Паралимпия ўйинларида навбатдаги медалимизга Нурхон Қурбонова муаллифлик қилди
Пара-енгил атлетикачимиз Нурхон Қурбонова делегациямизга навбатдаги медални келтирди. Спортчимиз ядро улоқтириш баҳсида бронза медалига сазовор бўлди.
F54 тоифасида кечган баҳсда Қурбонова 7.77 метр натижа қайд этиб, шахсий кўрсаткичини янгилади. Шу билан бирга ушбу натижа унга бронза медалини ҳам тақдим қилди. Қайд этиш жоиз, Қурбонова мусобақа давомида яна найза улоқтириш бўйича ҳам ўз омадини синаб кўради.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси барчани навбатдаги медаль билан муборакбод этади. Шу тариқа ушбу Паралимпиададаги медалларимиз 5 та олтин, 4 та кумуш ва 5 та бронзага етди.

Ещё одну медаль для делегации Узбекистана на Паралимпиаде в Токио завоевала Нурхон Курбанова
Представительница сборной Узбекистана по пара-лёгкой атлетике Нурхон Курбанова завоевала ещё одну медаль для делегации Узбекистана. Курбанова удостоилась бронзовой медали по пара-лёгкой атлетике.
В состязаниях толкания ядра (категория F54) нашей девушке удалось показать результат 7.77 м и завоевать бронзу, а также, обновить личный рекорд. Следует отметить, что Курбанова примет участие и в метании копья.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет всех с завоеванием очередной медали. Таким образом, количество медалей в копилке делегации Узбекистана стало 14 (5 золота, 4 серебро и 5 бронзы).