Токио-2020 Паралимпия ўйинларида навбатдаги медалимизга Нурхон Қурбонова муаллифлик қилди
Пара-енгил атлетикачимиз Нурхон Қурбонова делегациямизга навбатдаги медални келтирди. Спортчимиз ядро улоқтириш баҳсида бронза медалига сазовор бўлди.
F54 тоифасида кечган баҳсда Қурбонова 7.77 метр натижа қайд этиб, шахсий кўрсаткичини янгилади. Шу билан бирга ушбу натижа унга бронза медалини ҳам тақдим қилди. Қайд этиш жоиз, Қурбонова мусобақа давомида яна найза улоқтириш бўйича ҳам ўз омадини синаб кўради.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси барчани навбатдаги медаль билан муборакбод этади. Шу тариқа ушбу Паралимпиададаги медалларимиз 5 та олтин, 4 та кумуш ва 5 та бронзага етди.

Nurkhon Kurbanova won another medal for the delegation of Uzbekistan at the Paralympics in Tokyo
The representative of the national team of Uzbekistan in para-athletics Nurkhon Kurbanova won another medal for the delegation of Uzbekistan. Kurbanova was awarded a bronze medal in para-athletics.
In the shot put competition (category F54), our girl managed to show a result of 7.77 m and win bronze, as well as update her personal record. It should be noted that Kurbanova will also take part in the javelin throw.
The National Olympic Committee sincerely congratulates everyone on winning another medal. Thus, the number of medals in the treasury of the delegation of Uzbekistan became 14 (5 gold, 4 silver and 5 bronze).