Шариф Ҳалилов – икки карра Паралимпия ўйинлари совриндори!
Токио-2020 Паралимпия ўйинларининг бугунги кун дастурида делегациямиз навбатдаги медалига сазовор бўлди. Пара-дзюдочимиз Шариф Ҳалилов ўз номини совриндорлар қаторига яна бир бор ёздириб қўйди.
-100 кг вазн тоифасида курашган полвонимиз бронза медали учун кечган курашда бразилиялик Антонио да Силвадан устун келиб, иккинчи бор Паралимпия ўйинларининг медалига сазовор бўлмоқда. Ҳамюртимиз бундан аввал Лондон-2012 Паралимпиадасида кумуш медалга эга чиққан эди.
Шу тариқа, делегациямиз медаллари сони 12 тага етмоқда. Жамоамиз ҳисобида барча пробадаги медаллар 4 тадан бўлиб турибди.

Sharif Khalilov is a two-time winner of the Paralympic Games!
As part of the next day of the Tokyo 2020 Paralympics, the delegation of Uzbekistan managed to win another medal. Our para-judoka Sharif Khalilov (-100 kg) became the bronze medalist.
In the fight for bronze, his opponent was Antonio da Silva from Brazil. It is noteworthy that our representative won this fight and became a two-time winner of the Paralympic Games. It should be noted that at the 2012 Paralympics in London, Khalilov won a silver medal.
Thus, the number of medals in the treasury of the delegation of Uzbekistan became 12, 4 medals of each sample.