Бугун ўзбек спортининг ёрқин вакили, футбол бўйича Осиёнинг 5 карра энг яхши ҳаками Равшан Ирматов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Равшан Сайфуддинович Ирматов 1977 йил 9 август куни туғилган. ФИФА рефериси сифатида фаолият олиб борган Равшан Сайфуддинович футбол бўйича жаҳон чемпионатларида энг кўп ўйин бошқарган ҳакамдир. Ҳамюртимиз ЖАР-2010 мундиалида 5 та, Бразилия-2014 мундиалида 4 та ва Россияда ўтган жаҳон чемпионатида 2 та, жами 11 та учрашувни бошқариб борган. Бир неча бор клублар ўртасидаги ЖЧ, Осиё кубоги ва ОЧЛ ва бошқа нуфузли мусобақаларнинг асосий ўйинларида ҳакамлик қилган. 2015 йил эса жаҳоннинг энг яхши рефериси деб топилган. Равшан Сайфуддиновичнниг бундай хизматлари давлатимиз томонидан муносиб баҳоланиб, «Буюк хизматлари учун» ва «Эл-юрт ҳурмати» орденлари, «Ўзбекистон ифтихори» фахрий унвони билан тақдирланган. Ҳозирда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари, Ўзбекистон футбол ассоциациясининг биринчи вице-президенти лавозимларида фаолият олиб бормоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Равшан Ирматовни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Ravshan Irmatov!
Today, the famous representative of Uzbek sports, the five-time best referee of Asia in football, Ravshan Irmatov, celebrates his birthday.
Ravshan Saifuddinovich Irmatov was born on August 9, 1977. The FIFA referee, is the record holder for the number of matches of the FIFA World Cups. Our compatriot played 5 matches at the World Cup South Africa-2010, 4 matches at the World Cup Brazil-2014 and 2 matches at the World Cup in Russia (a total of 11 matches). He has also been a referee at several World Cups among clubs, matches of the Asian Cup and the Asian Champions League, as well as in many other prestigious competitions. In 2015, he was recognized as the best referee in the world. For his services, he was awarded the orders "Buyuk Hizmatlari uchun" and "El-yurt Khurmati" , as well as the honorary title "Uzbekistan Iftikhori". Currently, he is the first deputy chairman of the National Olympic Committee of Uzbekistan and the first vice-president of the Football Association of Uzbekistan.
The National Olympic Committee congratulates Ravshan Irmatov on his birthday, wishes him good health, success and prosperity.