Бекзод Абдураҳмонов Токио-2020 Олимпиадасининг бронза медалини қўлга киритди
Маҳоратли эркин курашчимиз Бекзод Абдураҳмонов (-74 кг) Токио-2020 Олимпия ўйинларининг бронза медалига сазовор бўлди. Курашчимиз шоҳсупага кўтарилиш учун кечган беллашувда қозоғистонлик рақибини мағлубиятга учратди.
Бу босқичда вакилмизга 2019 йилги ЖЧ совриндори Данияр Кайсанов рақиблик қилди. Беллашув давомида тезкор ҳаракатлари ва абжирлиги билан ажралиб турган Абдураҳмонов якунда ўз ғалабасини тантана қилиб, делегациямиз ҳисобига яна бир медални қўшиб қўймоқда. Шу тариқа делегациямиз ҳисобидаги медаллар 2 тадан олтин ва бронзани ташкил этиб турибди.
Қайд этиш жоиз, 2 карра ЖЧ совриндори, 2 карра Осиё ўйинлари чемпиони Абдураҳмонов 5 йил муқаддам Рио-2016 Олимпиадасида ушбу босқичда имкониятни бой бериб қўйган эди. Бугун у чиройли ғалабаси билан миллионлаб мухлисларимизга катта қувонч улашди ва ўз совринлари орасида Олимпиада медалини ҳам қўшиб қўймоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан Ўзбекистон спорт курашлари ассоциациясини, Бекзод Абдураҳмоновнинг ва унинг яқинларини, барча мухлисларимизни самимий табриклаб қолади.

Bekzod Abdurakhmanov is the bronze medalist of Tokyo 2020!
Our experienced freestyle wrestler Bekzod Abdurakhmanov (-74 kg) became the bronze medalist of Tokyo 2020. In the fight for the bronze medal, he managed to overcome the representative of Kazakhstan.
At this stage, his opponent was the winner of the 2019 World Cup, Daniyar Kaysanov. During the fight, Abdurakhmanov fully used his opportunities and eventually won, adding another bronze to the piggy bank of the Uzbek national team. Thus, the total number of medals won by Uzbek athletes is 2 gold and 2 bronze.
It should be noted that two-time World Cup medalist, two-time Asian Games champion Abdurakhmanov, 5 years ago, at the Rio 2016 Olympics at the same stage, missed a chance. Today, he pleased all his fans with his victory and added an Olympic bronze to a number of his awards.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the Wrestling Association of Uzbekistan, Bekzod Abdurakhmanov, his family and friends, as well as all fans on such a bright victory.