Бекзод Абдураҳмонов Токио-2020 Олимпиадасининг бронза медалини қўлга киритди
Маҳоратли эркин курашчимиз Бекзод Абдураҳмонов (-74 кг) Токио-2020 Олимпия ўйинларининг бронза медалига сазовор бўлди. Курашчимиз шоҳсупага кўтарилиш учун кечган беллашувда қозоғистонлик рақибини мағлубиятга учратди.
Бу босқичда вакилмизга 2019 йилги ЖЧ совриндори Данияр Кайсанов рақиблик қилди. Беллашув давомида тезкор ҳаракатлари ва абжирлиги билан ажралиб турган Абдураҳмонов якунда ўз ғалабасини тантана қилиб, делегациямиз ҳисобига яна бир медални қўшиб қўймоқда. Шу тариқа делегациямиз ҳисобидаги медаллар 2 тадан олтин ва бронзани ташкил этиб турибди.
Қайд этиш жоиз, 2 карра ЖЧ совриндори, 2 карра Осиё ўйинлари чемпиони Абдураҳмонов 5 йил муқаддам Рио-2016 Олимпиадасида ушбу босқичда имкониятни бой бериб қўйган эди. Бугун у чиройли ғалабаси билан миллионлаб мухлисларимизга катта қувонч улашди ва ўз совринлари орасида Олимпиада медалини ҳам қўшиб қўймоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан Ўзбекистон спорт курашлари ассоциациясини, Бекзод Абдураҳмоновнинг ва унинг яқинларини, барча мухлисларимизни самимий табриклаб қолади.

Бекзод Абдурахманов — бронзовый призёр Токио-2020!
Наш опытный вольный борец Бекзод Абдурахманов (-74 кг) стал бронзовым призёром Токио-2020. В борьбе за бронзовую медаль ему удалось преодолеть представителя Казахстана.
В этом этапе его соперником стал призёр ЧМ 2019 года Данияр Кайсанов. Во время схватки Абдурахманов полностью использовал свои возможности и в итоге одержал победу, добавив в копилку сборной Узбекистана ещё одну бронзу. Таким образом, общее количество завоёванных медалей узбекскими атлетами — 2 золота и 2 бронзы.
Следует отметить, что двукратный призёр ЧМ, двукратный чемпион Азиатских игр Абдурахманов, 5 лет назад, на Олимпиаде Рио-2016 в этом же этапе упустил шанс. Сегодня своей победой он порадовал всех поклонников и добавил в ряд своих наград и Олимпийскую бронзу.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет ассоциацию спортивной борьбы Узбекистана, Бекзода Абдурахманова, его семью и близких, а также, всех поклонников с такой яркой победой.