Олимпия ўйинларида янги спорт турида дебют қилдик
Токио-2020 Олимпия ўйинларида спортчиларимиз забт этган янги спорт тури замонавий бешкураш бўлди. Бугун ушбу спорт турида саралаш баҳслари бошланди.
Аёллар ўртасида ўтказилаётган мусобақада Алисэ Фахрутдинова курашга киришди. Регламентга кўра, дастлаб қиличбозлик бўйича беллашувлар бўлиб ўтди.
Ҳамюртимиз 35 жангдан 16 тасидан ғалаба қозонди ва бу унга 196 очко тақдим қилди. Ҳозирча вакиламиз 22-поғонада кетмоқда. Бугун, шунингдек, эркаклар ўртасида яна бир вакилимиз Александр Савкин ҳам қиличбозлик бўйича жангларини ўтказади. Мусобақанинг қолган дастурларида юртимизда Олимпия спорт турлари географиясини кенгайтирган замонавий бешкурашчиларимизга омад тилаб қоламиз.

Делегация Узбекистана дебютировала на Олимпийских играх в новом виде спорта
На Токийской Олимпиаде делегация Узбекистана дебютировала в новом виде спорта. Сегодня наша спортсменка Алисэ Фахрутдинова приняла в отборочном этапе современного пятиборья.
Согласно регламенту, сегодня прошли состязания по фехтованию среди женщин. Наша спортсменка победила в 16 боях из 35 и записала на свой счёт 196 очков. Пока что Фахрутдинова занимает 22-место. Также, сегодня выступит ещё один наш соотечественник — Александр Савкин, который будет бороться в отборочном этапе по фехтованию. Мы желаем успехов нашим пятиборцам, которые расширили географию Олимпийских видов спорта в нашей стране, в остальных программах.