Бекзод Абдураҳмонов яна "Harvard"да фаолият олиб боради
Эркин кураш бўйича Токио-2020 Олимпиадаси совриндори Бекзод Абдураҳмонов АҚШнинг дунёга машҳур "Harvard" университетида фаолият олиб боради. Бу ҳақида спортчимизнинг ўзи маълум қилмоқда. Унинг сўзларига кўра, ҳамюртимиз қитъа ва жаҳон чемпионати, Осиё ва Олимпия ўйинлари, улардан олдин ташкил этиладиган асосий йиғинлардан ташқари даврда мазкур университетда иш олиб боради.
"Аввал ҳам "Harvard" билан ишлаганман. Менинг у ердаги асосий вазифам мураббийлик. Университет талабаларига эркин курашдан сабоқ бераман, турли мусобақаларга тайёргарлик кўришларида ёрдамлашаман. Шу билан бирга терма жамоадаги фаолиятимни ҳам давом эттираман. Ўзаро келишувга кўра, йирик мусобақалар олдидан ватанимиз шарафини ҳимоя қилиш учун терма жамоа ихтиёрида бўламан", – деди Бекзод Абдураҳмонов.
Маълумот учун, курашчимиз 2014-2015 йилларда ҳам "Harvard"да фаолият олиб борган. Мазкур университет айни пайтда жаҳоннинг энг яхши 5 олий ўқув юртларидан бири ҳисобланади.

Бекзод Абдурахманов снова будет работать в Гарварде
Призёр Олимпийских игр Токио-2020 по вольной борьбе Бекзод Абдурахманов работает во всемирно известном Гарвардском университете в США. Об этом сообщает сам спортсмен. По его словам, помимо участия в континентальных и мировых чемпионатах, Азиатских и Олимпийских играх, а также в УТС, он будет работать в американском вузе.
”Раньше я тоже работал в Гарварде. Моя главная задача там-тренировать. Преподаю вольную борьбу студентам, помогаю им в подготовке к различным соревнованиям. В то же время я продолжаю свою карьеру в сборной. По взаимному согласию буду в распоряжении Национальной команды, чтобы защищать честь нашей Родины на крупных соревнованиях”, – сказал Бекзод Абдурахманов.
Узбекский борец также работал в Гарвардском университете в 2014-2015 годах. На сегодняшний день данное учебное заведение входит в топ-5 лучших вузов мира.