Yangiyoʻlda zamonaviy sport maktabi foydalanishga topshirildi
Tantanali ochilish marosimida Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qoʻmitasi hamda Toshkent viloyati hokimligi rahbariyati, shuningdek, qator soha mutasaddilari ishtirok etishdi.
Yangiyoʻl shahar sport maktabi qayta taʼmirdan keyin zamonaviy infratuzilma va zarur jihozlar bilan taʼminlandi. Endilikda ushbu hududda koʻplab ommaviy sport tadbirlari, viloyat va Respublika miqyosdagi musobaqalarni yuqori saviyada tashkil etish imkoniyati mavjud.
Rasmiylar ushbu majmua mintaqada yoshlarni sportga keng jalb etishda muhim ahamiyat kasb etishini, shu bilan birgalikda ular uchun katta bayramga aylanganini alohida taʼkidlashdi.

В Янгиюле сдана в эксплуатацию современная спортивная школа
В торжественной церемонии открытия приняло участие руководство Министерства спорта Республики Узбекистан, Национального Олимпийского комитета и хокимията Ташкентской области, а также представители профильных организаций.
После капитального ремонта спортивная школа города Янгиюля оснащена современной инфраструктурой и необходимым оборудованием. Теперь здесь созданы все условия для проведения массовых спортивных мероприятий, а также областные и Республиканские соревнования на высоком уровне.
Официальные лица особо отметили, что данный комплекс сыграет важную роль в широком привлечении молодёжи к занятиям спортом в регионе, а его открытие стало настоящим праздником для них.