Chirchiqda ogʻir atletika boʻyicha Respublika birinchiligi va xalqaro turnir boshlandi
Bugun Chirchiq shahrida ogʻir atletika boʻyicha kattalar va yoshlar oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionati, shuningdek, “Uzbekistan Open” xalqaro turniri start oldi. Mazkur musobaqalarda 300 nafardan ortiq sportchi gʻoliblik uchun bahs olib bormoqda.
Respublika birinchiligi Bahrom Mendiboyev boshchiligidagi murabbiylar shtabi uchun may oyida oʻtadigan qitʼa birinchiligi, shuningdek, yil davomida kutib turgan boshqa yirik musobaqalar uchun asosiy terma jamoaga nomzod sportchilarni koʻzdan kechirish imkoniyatini taqdim etadi.
Xalqaro musobaqada esa hamyurtlarimizdan tashqari Qozogʻiston, Tojikiston, Turkmaniston va Turkiyadan tashrif buyurgan sportchilar ishtirok etmoqda. Bellashuvlar 31-martga qadar davom etadi.

В Чирчике стартовали чемпионат Узбекистана и международный турнир по тяжёлой атлетике
Сегодня в Чирчике начался чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике среди взрослых и молодёжи, а также международный турнир «Uzbekistan Open». В соревнованиях принимают участие более 300 спортсменов.
Республиканское первенство предоставляет тренерскому штабу во главе с Бахромом Мендибоевым оценить возможности потенциальных кандидатов в основной состав сборной для континентального первенства, которое пройдёт в мае месяце и других крупных стартов года.
В международном турнире, помимо отечественных атлетов, принимают участие спортсмены из Казахстана, Таджикистана, Туркменистана и Турции. Соревнования продлятся до 31 марта.