Sport jamoatchiligi uchun antidoping yoʻnalishida uzluksiz maslahat xizmati yoʻlga qoʻyilgan
Oʻzbekiston Milliy antidoping agentligining Call-markazi sportchilar, murabbiylar va sport sohasi vakillariga antidoping masalalari boʻyicha 24/7 rejimida ishonchli maslahat berib kelmoqda.
Shu kunga qadar markazga dopingning oldini olish, antidoping qoidalari, sportda taqiqlangan moddalar va boshqa masalalar yuzasidan muntazam murojaat kelib tushmoqda. Ularning bir qismi Agentlik mutaxassislari ishtirokida batafsil ko‘rib chiqilib, ijobiy hal etilgan, qolgan murojaatlarga esa operatorlar tomonidan tezkor va zarur tushuntirishlar berilgan.
Doping, taqiqlangan moddalar va antidoping qoidalari yuzasidan savollaringiz boʻlsa, quyidagi raqam orqali murojaat qilishingiz mumkin:

Для спортивного сообщества организована круглосуточная консультационная служба по вопросам антидопинга
Call-центр Национального антидопингового агентства Узбекистана в круглосуточном режиме (24/7) предоставляет спортсменам, тренерам и представителям спортивной сферы консультации по вопросам антидопинга.
На сегодняшний день в Call-центр регулярно поступают обращения по вопросам профилактики допинга, соблюдения антидопинговых правил, использования запрещённых в спорте веществ и другим темам.
Часть обращений была рассмотрена специалистами Агентства и успешно решена, а по остальным операторы незамедлительно предоставили необходимые разъяснения и консультации.
Если у вас есть вопросы, касающиеся допинга, запрещённых веществ или соблюдения антидопинговых правил, обращайтесь по телефону: