Futbol boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi tantanali kutib olindi
Bugun Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida oʻz tarixida ilk bor jahon chempionatida ishtirok etgan futbol boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasini kutib olish marosimi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov boshchiligidagi hukumat mutasaddilari, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining sport boʻyicha vakili Odil Abduraxmanov, shuningdek, Sport vazirligi, Milliy Olimpiya va Paralimpiya qoʻmitalari, OʻFA rahbariyati va katta jamoatchilik qatnashdi.
Marosimda soʻz olgan rasmiylar terma jamoamizning tarixda birinchi bor mundialda qatnashib, Portugaliya, Kolumbiya va Kongo DR kabi kuchli jamoalarga qarshilik koʻrsatganini, ushbu ishtirok orqali orttirilgan tajriba kelgusida yangi yutuqlarga poydevor boʻlishini ta’kidlashdi.
Shuningdek, tadbirning boshqa mehmonlari, ijodkorlar, milliy terma jamoa a’zolariga minnatdorlik bildirilib, ularga kelgusi yil oʻtadigan Osiyo kubogida yanada yuksak natijalar qayd etishlarini tilashdi.
Oʻz navbatida, terma jamoa sardori Eldor Shomurodov futbolchilarimiz nomidan ularni qoʻllab-quvvatlab turgan barchaga tashakkur aytib, kelgusida chiroyli gʻalabalar bilan barchani xursand qilishga bor kuchlarini berishlarini bildirib oʻtdi.

Национальная сборная Узбекистана по футболу торжественно встречена в Ташкенте
Сегодня в международном аэропорту Ташкента имени Ислама Каримова состоялась торжественная церемония встречи национальной сборной Узбекистана по футболу, впервые в своей истории принявшей участие на чемпионате мира.
В мероприятии присутствовали представители правительства страны во главе с Премьер-министром Республики Узбекистан Абдуллой Ариповым, а также представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, руководители Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета, Национального Паралимпийского комитета, Ассоциации футбола страны и многочисленные представители общественности.
Выступавшие на церемонии официальные лица отметили, что национальная сборная впервые в истории выступила на чемпионате мира, достойно противостояв таким сильным соперникам, как Португалия, Колумбия и ДР Конго и что приобретённый на мировом первенстве опыт станет прочной основой для будущих успехов отечественного футбола.
Также гости мероприятия, деятели культуры выразили футболистам слова благодарности и пожелали добиться ещё более высоких результатов на Кубке Азии, который состоится в следующем году.
В свою очередь капитан сборной Эльдор Шомуродов от имени всей команды поблагодарил всех, кто поддерживал футболистов на протяжении чемпионата, и заверил, что команда приложит все усилия, чтобы в будущем радовать болельщиков яркими победами.