Janni Infantino terma jamoamizni jahon chempionatidagi debyut bilan tabrikladi
Futbol boʻyicha milliy terma jamoamizni qoʻllab-quvvatlash uchun Meksikaga tashrif buyurgan Oʻzbekiston rasmiylari “Atsteka” stadionida FIFA Prezidenti Janni Infantino bilan uchrashishdi. Samimiy suhbatda janob Infantino terma jamoamizni tarixiy debyut bilan qutladi va kelgusi oʻyinlarda omad tiladi.
Oʻz navbatida, Sport vazirligi, Milliy Olimpiya va Paralimpiya qoʻmitalari, Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi rahbariyati FIFA raisiga minnatdorchilik bildirib, Kolumbiyaga qarshi bahs milliy futbolimiz rivoji uchun muhim ahamiyat kasb etishini bildirishdi.
Shuningdek, rasmiylar Kolumbiya futbol federatsiyasi prezidenti, FIFA kengashi a’zosi Ramon Xesurunni qoʻlga kiritilgan gʻalaba bilan tabriklashdi va esdalik sovgʻasini taqdim etishdi.

Джанни Инфантино поздравил нашу сборную с дебютом на чемпионате мира
Официальные лица Узбекистана, прибывшие в Мексику для поддержки национальной сборной по футболу, встретились с президентом ФИФА Джанни Инфантино на стадионе «Ацтека». В ходе дружеской беседы господин Инфантино поздравил нашу команду с историческим дебютом на чемпионате мира и пожелал ей успехов в предстоящих матчах.
В свою очередь руководство Министерства спорта, Национального Олимпийского и Паралимпийского комитетов, а также Ассоциации футбола Узбекистана выразило благодарность главе ФИФА, отметив, что матч против сборной Колумбии имеет важное значение для дальнейшего развития национального футбола.
Кроме того, узбекская делегация поздравила президента Федерации футбола Колумбии и члена Совета ФИФА Рамона Хесуруна с победой его команды и вручила ему памятный подарок.