Olimpiada sovrindorlari Abbos Atoyev va Davlat Bobonovni tabriklaymiz!
Bugun boks boʻyicha London-2012 yozgi Olimpiya oʻyinlarining bronza medali sohibi, ikki karra jahon chempioni, Osiyo oʻyinlarining kumush va qitʼa chempionatining oltin medali sohibi, “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” va “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvonlari sohibi Abbos Atoyev, shuningdek, dzyudo boʻyicha Tokio-2020 yozgi Olimpiya oʻyinlarining bronza medali sohibi, jahon chempionatlarining 1 tadan oltin, kumush va bronza medallari egasi, Osiyo oʻyinlarining ikki karra kumush medali sovrindori va Osiyo chempioni, “I darajali sogʻlom avlod uchun” ordeni hamda “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” faxriy unvoni sohibi Davlat Bobonov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki sportchimizni bugungi ayyom bilan samimiy qutlab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Олимпийских призёров Аббоса Атоева и Давлата Бобонова!
Сегодня бронзовый призёр летних Олимпийских игр Лондон-2012 по боксу, двукратный чемпион мира, обладатель серебряной медали Азиатских игр и золотой награды континентального первенства, обладатель почётных званий "Узбекистон Республикасида хизмат курсатган спортчи" и "Узбекистон ифтихори" Аббос Атоев и бронзовый призёр летних Олимпийских игр Токио-2020 по дзюдо, обладатель золота, серебра и бронзы чемпионатов мира, двукратный серебряный призёр летних Азиатских игр, чемпион Азии, кавалер ордена "Соглом авлод учун I степени" и почётного звания "Узбекистон Республикасида хизмат курсатган спортчи" Давлат Бобонов отмечают свой День рождения.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинников с сегодняшней датой, желает им крепкого здоровья и долгих лет жизни.