“Yangi Oʻzbekiston talabalari Olimpiadasi” bellashuvlarining ochilish marosimi oʻtkazildi
Bugun Toshkentda “Yangi Oʻzbekiston talabalari Olimpiadasi” sport musobaqasining Respublika bosqichiga boshlandi. Shu munosabat bilan, “Olimpiya shaharchasi”da musobaqaga ramziy start berish tadbiri boʻlib oʻtdi.
Unda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Sport boʻyicha vakili Odil Abdurxmanov, shuningdek, Oliy taʼlim fan va innovatsiyalar hamda Sport vazirliklari, boshqa hamkor tashkilotlarning rahbariyati, oliy oʻquv yurtlari rektorlari ishtirok etishdi.
Rejaga koʻra, oʻyinlar 10-iyunga qadar davom etadi. Unda talaba sportchilar voleybol, gandbol, 3x3 basketbol, stol tennisi, futbol, yengil atletika va suzish boʻyicha bahslashishadi.

Состоялась церемония открытия соревнований «Олимпиада студентов Нового Узбекистана»
Сегодня в Ташкенте стартовал Республиканский этап спортивных соревнований «Олимпиада студентов Нового Узбекистана». В связи с этим в «Олимпийском городке» состоялась торжественная церемония и дан символический старт соревнованиям.
В мероприятии приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, руководители Министерства высшего образования, науки и инноваций, Министерства спорта, а также представители других организаций-партнёров и ректоры вузов.
Согласно программе, соревнования продлятся до 10 июня. Студенты будут соревноваться в волейболе, гандболе, 3х3 баскетболе, настольном теннисе, футболе, лёгкой атлетике и плавании.