Toshkentda drift bo‘yicha Markaziy Osiyo ochiq kubogi bosqichiga start berildi
Tantanali ochilish marosimida O‘zbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov, Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, Milliy avtosport va karting federatsiyasi (NAFKU) rahbariyati hamda mehmonlar ishtirok etishdi.
Poygalarda Oʻzbekiston, Latviya, Rossiya, Qozogʻiston, Qirgʻiziston va Yaponiyadan 28 ta mashina ishtirok etmoqda. Shuningdek, tadbir doirasida xalqalardagi raqamli poygalar (eSports GT3) boʻyicha Oʻzbekiston chempionatining bosqichi ham boʻlib oʻtmoqda.
Ochilish marosimida so‘zga chiqqan rasmiylar O‘zbekistonda avtomobil sporti jadal rivojlanib borayotganini alohida ta’kidladilar.
Musobaqa FIA xalqaro sport kodeksiga muvofiq ravishda tashkil etilmoqda. Rasmiylar musobaqa ishtirokchilariga omad, yorqin g‘alabalar va yuksak natijalar tiladilar. Shundan so‘ng pilotlar paradi va final chiqishlariga start berildi.

В Ташкенте стартовал этап открытого Кубка Центральной Азии по дрифту
В торжественной церемонии открытия приняли участие Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, руководство Национальной федерации автоспорта и картинга Узбекистана.
В соревнованиях принимают участие 28 автомобилей из Узбекистана, Латвии, России, Казахстана, Кыргызстана и Японии. Кроме того, в рамках мероприятия проходит этап чемпионата по кольцевым гонкам в цифровом автоспорте (eSports GT3 Championship)
В своих выступлениях официальные лица особо отметили стремительное развитие автомобильного спорта в Узбекистане.
Соревнования организованы в соответствии с Международным спортивным кодексом FIA. Руководители и организаторы пожелали участникам удачи, ярких побед и высоких результатов. После этого состоялся парад пилотов и был дан старт финальным заездам.