🏇 Bekzod Qurbonov Abu-Dabidagi nufuzli turnirda sovrindor boʻldi
7-11-yanvar kunlari BAAning Abu-Dabi shahrida ot sportining konkur yoʻnalishi boʻyicha CSI 5* tasnifidagi nufuzli musobaqa boʻlib oʻtdi. Unda ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Bekzod Qurbonov Gran-pri dasturida ikkinchi natijani qayd etdi va kumush medalga sazovor boʻldi. Hamyurtimiz ushbu muvaffaqiyatga “Santos Hippica” laqabli tulpori bilan erishdi.
🥊 Boks boʻyicha oʻsmir va yosh qizlar oʻrtasida mamlakat chempionati oʻtkazilmoqda
Shu kunlarda poytaxtimizdagi Respublika Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida boks boʻyicha qizlar (oʻsmirlar hamda yoshlar) oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionati boʻlib oʻtmoqda. Ayni paytda musobaqa oʻzining hal qiluvchi pallasiga kirib ulgurgan. Bugundan yarim final janglari start oldi. Rejaga koʻra, 14-yanvar kuni final bahslari tashkil etiladi.
🥋 Taekvondochilarimiz ham yangi mavsumga tayyorgarlikni olib borishmoqda
Taekvondo WT boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi toʻliq tarkibda poytaxtimizda mashgʻulotlarga kirishdi. “Universal” sport saroyida oʻtkazilayotgan yilning ilk oʻquv-mashgʻulot yigʻinida jami 45 nafar taekvondochilarimiz ishtirok etmoqda. Mashgʻulotlar kuniga ikki mahaldan oʻtkazilib, unda asosan, sportchilarning texnik va taktik koʻnikmalari ustida ishlanmoqda.

Дайджест дня: наш наездник — призёр в Абу-Даби, в Ташкенте проходит отбор молодых девушек по боксу, таэквондисты готовятся к новому сезону
🏇 Бекзод Курбонов стал призёром престижного турнира в Абу-Даби
С 7 по 11 января в столице ОАЭ Абу-Даби прошли престижные международные соревнования по конкуру категории CSI 5*. Представитель сборной Узбекистана Бекзод Курбонов на своей лошади по кличке "Santos Hippica" показал второй результат в программе Гран-при и завоевал серебряную медаль.
🥊 В Ташкенте проходит чемпионат страны по боксу среди юниорок и молодёжи
В эти дни в Республиканском Центре подготовки по Олимпийским и Паралимпийским видам спорта в Ташкенте проходит чемпионат Узбекистана по боксу среди девушек (юниорок и молодёжи). С сегодняшнего дня стартовали полуфинальные поединки. Согласно регламенту, финальные бои состоятся 14 января.
🥋 Таэквондисты также начали подготовку к новому сезону
Национальная сборная Узбекистана по таэквондо WT в полном составе приступила к тренировочным занятиям в столице. В первом учебно-тренировочном сборе года, который проходит в спортивном комплексе «Универсал», принимают участие 45 спортсменов. Тренировки проводятся два раза в день, основной упор делается на совершенствование технической и тактической подготовки.