Bahodir Toshmatov Oʻzbekiston kamondan otish federatsiyasi raisi etib saylandi
Bugun Oʻzbekiston kamondan otish federatsiyasining navbatdan tashqari hisobot-saylov konferensiyasi boʻlib oʻtdi. Unda federatsiyaga yangi rahbar saylandi va ustuvor rejalar koʻrib chiqildi.
Tadbirda delegatlar tomonidan federatsiya raisligiga Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻmondoni Toshmatov Bahodir Hamidovich nomzodi ilgari surildi. Nomzod bir ovozdan qoʻllab-quvvatlandi va B.Toshmatov mamlakat kamondan otish federatsiyasi raisi etib saylandi.
Konferensiya davomida ushbu sport turini yurtimizda yanada rivojlantirish va ommalashtirish, sportchilarimizni joriy yil kutib turgan nufuzli musobaqalarga puxta tayyorlashga doir istiqbolli rejalar koʻrib chiqildi.

Баходир Тошматов избран председателем Федерации стрельбы из лука Узбекистана
Сегодня состоялась внеочередная отчётно-выборная конференция Федерации стрельбы из лука Узбекистана. В рамках мероприятия был избран новый руководитель организации и рассмотрены приоритетные направления дальнейшего развития.
В мероприятии делегаты выдвинули кандидатуру командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан Баходира Хамидовича Тошматова на пост председателя Федерации. По итогам голосования Б.Тошматов был избран председателем Федерации стрельбы из лука страны.
В ходе конференции были обсуждены перспективные планы по дальнейшему развитию и популяризации данного вида спорта в Узбекистане, а также вопросы качественной подготовки спортсменов к престижным соревнованиям текущего года.