Stol tennisi boʻyicha “Pro-Tur” musobaqasining ochilish marosimi oʻtkazildi
Bugun poytaxtimizda stol tennisi boʻyicha “Pro-Tur” musobaqasi start oldi. 30-noyabrga qadar davom etadigan musobaqaning ochilish marosimida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining sport boʻyicha vakili Odil Abduraxmanov, Sport vazirligi, Milliy Olimpiya va Paralimpiya qoʻmitalari, shuningdek, sport turlari boʻyicha federatsiyalar rahbariyati ishtirok etdi.
Ochilish marosimida nutq soʻzlagan mamlakat stol tennisi federatsiyasi raisi Sh.Kudbiyev yurtimizda ushbu sport rivojini yangi bosqichga olib chiqish borasida amalga oshirilayotgan ishlar xususida ham toʻxtalib oʻtdi.
Ushbu turnirda 12 ta klub qatnashmoqda. Mazkur musobaqa yangi iste’dodlarni kashf etish va ularni rivojlantirish uchun ajoyib platforma vazifasini bajarmoqda.

Состоялась церемония открытия турнира «Pro-Tur» по настольному теннису
Сегодня в столице стартовал турнир «Pro-Tur» по настольному теннису. В церемонии открытия соревнований, которые продлятся до 30 ноября, приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, руководство Министерства спорта, Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, а также спортивных федераций страны.
Выступая на церемонии открытия, председатель Федерации настольного тенниса страны Ш.Кудбиев также остановился на мерах, принимаемых для вывода развития этого вида спорта в нашей стране на новый этап.
В турнире участвуют 12 клубов нашей страны. Это соревнование служит отличной площадкой для выявления новых талантов и их дальнейшего развития.