Bahrayn-2025 sovrindorlari taqdirlanishdi
Maʼlumki, joriy yilning 22-31-oktyabr kunlari Bahrayn mezbonlik qilgan III Osiyo yoshlar oʻyinlarida Oʻzbekiston delegatsiyasi muvaffaqiyatli ishtirok etib, 37 ta oltin, 16 ta kumush va 28 ta bronza medallari bilan umumjamoa hisobida ikkinchi oʻrinni qoʻlga kiritdi. Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida mazkur musobaqada sovrindor boʻlgan sportchilar va ularning murabbiylariga davlat tomonidan koʻzda tutilgan bir martalik pul mukofotlari taqdim etildi.
Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Sport boʻyicha vakili Odil Abduraxmanov, shuningdek, Sport vazirligi va MOQ rahbariyati, musobaqada shohsupaga koʻtarilgan sportchilarimiz va ularning yaqinlari ishtirok etishdi.
Rasmiylar yosh atletlarimizni qoʻlga kiritilgan muvaffaqiyat bilan qutlab, ularga kelgusi Oʻyinlarda ham omad tilashdi. Shuningdek, tantanali yopilish marosimida Osiyo yoshlar oʻyinlarining kelgusi mezboni sifatida topshirilgan Osiyo Olimpiya kengashi bayrogʻi MOQ binosiga oʻrnatildi.

Награждены медалисты Бахрейн-2025
С 22 по 31 октября в Бахрейне прошли III Азиатские юношеские игры, на которых делегация Узбекистана выступила успешно, завоевав 37 золотых, 16 серебряных и 28 бронзовых медалей, заняв тем самым второе место в общекомандном зачёте. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана медалистам данных соревнований и их тренерам были вручены предусмотренные государством единовременные денежные премии.
В мероприятии приняли участие Представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, а также руководство Министерства спорта и НОК, спортсмены — победители и призёры соревнований, и их близкие.
Официальные лица поздравили наших молодых атлетов с достигнутыми успехами и пожелали им удачи в будущих соревнованиях. Кроме того, в рамках торжественного мероприятия флаг Олимпийского совета Азии, переданный Узбекистану как стране-хозяйке следующих Азиатских юношеских игр, был установлен в здании Национального Олимпийского комитета.