Yosh dzyudochilarimiz jahon chempionatining yakkalik bahslarida 6 ta medal jamgʻarishdi
Peruda dzyudo boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi jahon chempionatining yakkalik bellashuvlari yakuniga yetdi. Ogʻir vazn toifasida kechgan bellashuvlarda Oʻzbekiston terma jamoasi 1 ta kumush va 2 ta bronza medaliga sazovor boʻldi.
Kumush medalni +78 kg vazn toifasida kurashgan Umida Nigʻmatova keltirgan boʻlsa, Alisher Samanov (-90 kg) va Muhammadali Zoirov (-100 kg) bronza medallarini qoʻlga kiritishdi.
Shu tariqa, sportchilarimiz yakkalik bahslarini 1 ta kumush va 5 ta bronza medallari bilan yakunlashdi. Dasturga koʻra, bugun aralash jamoaviy yoʻnalishda gʻolib va sovrindorlar aniqlanadi.

Юные дзюдоисты Узбекистана завоевали 6 медалей в личных соревнованиях чемпионата мира
В Перу завершились личные состязания чемпионата мира по дзюдо среди молодёжи. В соревнованиях в тяжёлой весовой категорий сборная Узбекистана завоевала 1 серебряную и 2 бронзовые медали.
Серебра в весовой категории свыше 78 кг удостоилась Умида Нигматова, а Алишер Саманов (до 90 кг) и Мухаммадали Зоиров (до 100 кг) стали обладателями бронзовых наград.
Таким образом, наши спортсмены завершили личные соревнования с 1 серебряной и 5 бронзовыми медалями. Согласно программе, сегодня будут определены победители и призёры в командном-микст направлении.