20 Sentyabr 2025 2667
Oliy va professional taʼlim yoʻnalishidagi “Besh tashabbus Olimpiadasi” musobaqalariga start berildi
Bugun Toshkent axborot texnologiyalari universitetida oliy va professional taʼlim muassasalarining talabalari oʻrtasida oʻtkaziladigan “Besh tashabbus Olimpiadasi” musobaqalariga ramziy start berish hamda sport sinovlarining gʻolib va sovrindorlarini taqdirlash tadbiri oʻtkazildi.
Unda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining sport boʻyicha vakili Odil Abduraxmanov, shuningdek, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar, Sport, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirliklari, Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Yoshlar ishlari agentligi rahbariyati va yuzlab talabalar ishtirok etdi.
Rasmiylar boʻlajak musobaqa qatnashchilariga omad tilab, sport sinovlarida yuqori natija qayd etgan yoshlarni qutlashdi. Shuningdek, oʻz taʼlim muassasalarida sogʻlom turmush tarzi targʻibotida faol boʻlgan universitetlarning rahbariyatiga “Jismoniy tarbiya va sport aʼlochisi” koʻkrak nishonlari taqdim etildi.

20 Сентября 2025 2852
Стартовала «Олимпиада пяти инициатив» среди студентов вузов и профессиональных образовательных учреждений
Сегодня в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал Хоразмий был дан символический старт «Олимпиаде пяти инициатив» среди студентов высших и профессиональных учебных заведений, а также состоялась церемония награждения победителей и призёров спортивных испытаний.
В мероприятии приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, руководители Министерства высшего образования, науки и инноваций, Министерства спорта, Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций, Национального Олимпийского комитета, Агентства по делам молодёжи и сотни студентов.
Официальные лица пожелали удачи участникам соревнований и поздравили студентов, добившихся высоких результатов в спортивных испытаниях. Кроме того, руководителям, активно пропагандирующим здоровый образ жизни в своих учебных заведениях, были вручены нагрудные знаки «Отличник физической культуры и спорта».