Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirining birinchi oʻrinbosari Oleg Pekos bilan uchrashuv oʻtkazib, terma jamoalarimiz faoliyati, sportchilarimizning mashgʻulotini raqamlashtirish kabi mavzularni koʻrib chiqdi.
Muloqot chogʻida milliy terma jamoalar mashgʻulotlarini tizimli ravishda raqamlashtirish, kompleks musobaqalarga tayyorgarlik jarayonida zamonaviy texnologiyalarning imkoniyatidan foydalanish kabi masalalar muhokama qilindi.
Qolaversa, innovatsion texnologiyalar asosida sportchilarni monitoring qilish tizimini joriy etish boʻyicha taklif va tashabbuslar ilgari surildi.

Обсуждены вопросы цифровизации деятельности наших сборных команд
Руководство Национального Олимпийского комитета провело встречу с первым заместителем Министра цифровых технологий Республики Узбекистан Олегом Пекосом, в ходе которой были рассмотрены вопросы цифровизации деятельности сборных команд и тренировочного процесса спортсменов.
Во время диалога обсуждалась системная цифровизация тренировок национальных сборных команд, а также использование современных технологий в процессе подготовки к комплексным соревнованиям.
Кроме того, были выдвинуты предложения и инициативы по внедрению системы мониторинга спортсменов на основе инновационных технологий.