Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirining birinchi oʻrinbosari Oleg Pekos bilan uchrashuv oʻtkazib, terma jamoalarimiz faoliyati, sportchilarimizning mashgʻulotini raqamlashtirish kabi mavzularni koʻrib chiqdi.
Muloqot chogʻida milliy terma jamoalar mashgʻulotlarini tizimli ravishda raqamlashtirish, kompleks musobaqalarga tayyorgarlik jarayonida zamonaviy texnologiyalarning imkoniyatidan foydalanish kabi masalalar muhokama qilindi.
Qolaversa, innovatsion texnologiyalar asosida sportchilarni monitoring qilish tizimini joriy etish boʻyicha taklif va tashabbuslar ilgari surildi.

Digitization of National Teams’ Operations Discussed
The leadership of the National Olympic Committee of Uzbekistan held a meeting with Oleg Pekos, First Deputy Minister of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan, to discuss the digital transformation of national teams’ activities and training processes.
The dialogue focused on the systematic digitization of training for national teams and the integration of modern technologies into preparation for major multi-sport events.
In addition, several proposals and initiatives were put forward, including the implementation of an athlete monitoring system based on innovative digital solutions.