Yosh atletlarimiz uchun “Orzular paradi” tashkil etildi
Olimpiya oʻyinlarida ishtirok etish har bir yosh sportchining orzusi. Respublika olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida oʻquvchilarni ushbu maqsad sari harakat qilishlari uchun ilhom beruvchi “Orzular paradi” tadbiri tashkil etildi.
Unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Sport vazirligi va sport ta’limi tizimi vakillari, shuningdek, boks boʻyicha Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlari chempioni Abdumalik Xalokov ishtirok etdi.
Tadbirda O.Kasimov hamda A.Xalokov Olimpiada shukuhi, unda ishtirok etib, Vatanimiz sharafini himoya qilish har bir sportchi uchun ulkan orzu va sharaf ekani haqida toʻxtalib oʻtishdi.
Tadbir doirasida sport boʻlimlarining paradi, taqdirlash marosimi va yosh atletlar uchun bayram dasturi tashkil etildi.

“Parade of Dreams” Inspires Young Athletes
For every young athlete, competing in the Olympic Games is a cherished dream. To motivate students to pursue this goal, the Republican Center for Olympic and Paralympic Sports Training hosted the event “Parade of Dreams” (“Orzular Paradi”).
The event featured National Olympic Committee Secretary General Oybek Kasimov, representatives from the Ministry of Sports and the sports education system, as well as Paris 2024 Summer Olympic boxing champion Abdumalik Khalokov.
In their speeches, Kasimov and Khalokov emphasized that participating in the Olympics and representing one’s country is a great honor and pride for every athlete.
The program included a parade of sports departments, an awards ceremony, and a festive celebration for the young athletes.