O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 64 yoshda!
Shavkat Miromonovich 1957-yil 24-iyul kuni Jizzax viloyatida tavallud topgan. U kishining sportni ich-ichidan tushunishlari, jismoniy tarbiya va sog‘lom turmush tarzini faol qo‘llab-quvvatlashlari natijasida sportchilarimiz ham xalqaro maydonda yurtimiz dovrug‘ini dunyoga tanitishmoqda. Yangilanayotgan O‘zbekistonda har bir sport turida o‘zbek maktabini yaratish sport jamoatchiligi oldida turgan asosiy vazifalardan biri. Bu esa mamlakatimiz aholisining sog‘lom turmush darajasi yanada o‘sishida juda muhimdir.
Bugundan atletlarimiz Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida yurtimiz sharafini himoya qilishga kirishadilar. Ta’kidlash joiz, sportchilarimizning Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarligi yurtboshimiz tomonidan muntazam ravishda nazorat qilib borildi. O‘z navbatida, sportchilarimiz bunga javoban yurtimizga shoda-shoda medallar bilan qaytib kelishiga ishonamiz.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi, Respublika sport faxriylari kengashi, murabbiylar, sportchilar va katta sport jamoatchiligi, Olimpiya harakati ishtirokchilari barcha-barcha yaratilgan sharoitlar, keng ko‘lamdagi islohotlar uchun Prezidentimizga minnatdorchilik izhor qilib, bugungi tavallud ayyomida yurtboshimizga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву исполнилось 64 года!
Шавкат Миромонович родился 24 июля 1957 года в Джизакской области. Благодаря его глубокому пониманию спорта, активной поддержки физической культуры и здорового образа жизни, наши спортсмены поднимают имидж Узбекистана на международной арене, показывая высокие результаты. Одной из основных задач, которая стоит перед спортивным сообществом нового Узбекистана является создание узбекской модели в каждом виде спорта.
Начиная с сегодняшнего дня наши спортсмены начнут защищать честь страны на Олимпийских играх Токио-2020. Следует отметить, что подготовку наших спортсменов к Олимпийским играм лично контролировал Глава Государства. В свою очередь, мы надеемся, что наши спортсмены оправдают доверие и вернутся домой, с большими победами.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана, Совет ветеранов спорта Республики, тренеры, спортсмены, спортивное сообщество страны, участники Олимпийского движения выражают глубокую благодарность нашему Президенту за оказанное внимание, поддержку, созданные условия и поздравляют с Днём рождения, желая крепкого здоровья и долгих лет жизни.