O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 64 yoshda!
Shavkat Miromonovich 1957-yil 24-iyul kuni Jizzax viloyatida tavallud topgan. U kishining sportni ich-ichidan tushunishlari, jismoniy tarbiya va sog‘lom turmush tarzini faol qo‘llab-quvvatlashlari natijasida sportchilarimiz ham xalqaro maydonda yurtimiz dovrug‘ini dunyoga tanitishmoqda. Yangilanayotgan O‘zbekistonda har bir sport turida o‘zbek maktabini yaratish sport jamoatchiligi oldida turgan asosiy vazifalardan biri. Bu esa mamlakatimiz aholisining sog‘lom turmush darajasi yanada o‘sishida juda muhimdir.
Bugundan atletlarimiz Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida yurtimiz sharafini himoya qilishga kirishadilar. Ta’kidlash joiz, sportchilarimizning Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarligi yurtboshimiz tomonidan muntazam ravishda nazorat qilib borildi. O‘z navbatida, sportchilarimiz bunga javoban yurtimizga shoda-shoda medallar bilan qaytib kelishiga ishonamiz.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi, Respublika sport faxriylari kengashi, murabbiylar, sportchilar va katta sport jamoatchiligi, Olimpiya harakati ishtirokchilari barcha-barcha yaratilgan sharoitlar, keng ko‘lamdagi islohotlar uchun Prezidentimizga minnatdorchilik izhor qilib, bugungi tavallud ayyomida yurtboshimizga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has turned 64 years old!
Shavkat Miromonovich was born on July 24, 1957 in the Jizzakh region. Thanks to his deep understanding of sports, active support of physical culture and a healthy lifestyle, our athletes raise the image of Uzbekistan in the international arena, showing high results. One of the main tasks facing the sports community of the new Uzbekistan is to create an Uzbek model in each sport.
Starting today, our athletes will begin to defend the honor of the country at the Tokyo 2020 Olympic Games. It should be noted that the preparation of our athletes for the Olympic Games was personally supervised by the Head of State. In turn, we hope that our athletes will justify their trust and return home with great victories.
The National Olympic Committee of Uzbekistan, the Council of Sports Veterans of the Republic, coaches, athletes, the sports community of the country, participants of the Olympic movement express their deep gratitude to our President for the attention, support, created conditions and congratulate him on his birthday, wishing him good health and long life.