Toshkentda konkur va ot yoʻrttirish boʻyicha xalqaro musobaqalarga start berildi
Bugun Toshkentdagi “Universal Horses Stable” majmuasida ot sportining konkur yoʻnalishi boʻyicha O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti kubogi, Jahon kubogi saralash bosqichlari, Osiyo kubogi hamda ot yo‘rttirish boʻyicha CDI-1* FIE Dressage World Challenge turnirlarining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bayramona ruhda tashkil etilgan ochilish marosimida Sport vazirligi, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi, mamlakat yilqichilik va ot sporti federatsiyasi rahbariyati hamda qator faxriy mehmonlar ishtirok etishdi.
Tadbirda so‘zga chiqqan mutasaddilar mamlakatimizda ot sportining barcha yo‘nalishlari bosqichma-bosqich rivojlanayotgani, sportchilarimiz xalqaro arenalarda yuqori natijalarga erishayotganini alohida ta’kidladilar.
Ochilish marosimidan so‘ng bugungi bellashuvlarga start berildi. Turnirlar davomida sportchilar nafaqat sovrinli o‘rinlar, balki xalqaro reyting ochkolarini jamgʻarish uchun kurash olib boradilar.

International Show Jumping and Dressage Competitions Kick Off in Tashkent
Today, the opening ceremony of the equestrian competitions took place at the Universal Horses Stable complex in the capital. The event includes the President of the Republic of Uzbekistan Cup in Show Jumping, a qualifying stage of the World Cup, the Asia Cup, and the CDI-1 FIE Dressage World Challenge* tournament.
The opening ceremony was held in a festive atmosphere with the participation of officials from the Ministry of Sports, the National Olympic Committee of Uzbekistan, the Equestrian and Horse Breeding Federation, as well as esteemed guests.
In their remarks, the leaders highlighted the consistent development of all branches of equestrian sport in Uzbekistan and noted that national athletes are achieving outstanding results on the international stage.
Immediately following the opening ceremony, the competitions officially began. Throughout the tournament, athletes will be competing not only for top honors, but also for valuable ranking points in the international standings.