Toshkentda konkur va ot yoʻrttirish boʻyicha xalqaro musobaqalarga start berildi
Bugun Toshkentdagi “Universal Horses Stable” majmuasida ot sportining konkur yoʻnalishi boʻyicha O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti kubogi, Jahon kubogi saralash bosqichlari, Osiyo kubogi hamda ot yo‘rttirish boʻyicha CDI-1* FIE Dressage World Challenge turnirlarining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bayramona ruhda tashkil etilgan ochilish marosimida Sport vazirligi, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi, mamlakat yilqichilik va ot sporti federatsiyasi rahbariyati hamda qator faxriy mehmonlar ishtirok etishdi.
Tadbirda so‘zga chiqqan mutasaddilar mamlakatimizda ot sportining barcha yo‘nalishlari bosqichma-bosqich rivojlanayotgani, sportchilarimiz xalqaro arenalarda yuqori natijalarga erishayotganini alohida ta’kidladilar.
Ochilish marosimidan so‘ng bugungi bellashuvlarga start berildi. Turnirlar davomida sportchilar nafaqat sovrinli o‘rinlar, balki xalqaro reyting ochkolarini jamgʻarish uchun kurash olib boradilar.

В Ташкенте стартовали международные соревнования по конкурy и выездке
Сегодня в столичном комплексе “Universal Horses Stable” состоялась торжественная церемония открытия соревнований по конному спорту: Кубка Президента Республики Узбекистан по конкурy, отборочного этапа Кубка мира, Кубка Азии, а также турнира по выездке CDI-1* FIE Dressage World Challenge.
Открытие прошло в праздничной атмосфере с участием официальных лиц Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета Узбекистана, Федерации коневодства и конного спорта страны, а также почётных гостей.
Выступая на церемонии руководители особо отметили, что все направления конного спорта в нашей стране последовательно развиваются, а отечественные спортсмены добиваются высоких результатов на международной арене.
Сразу после церемонии открытия был дан старт сегодняшним соревнованиям. В ходе турниров спортсмены будут бороться не только за призовые места, но и за ценные рейтинговые очки в международной классификации.