MOQ rahbariyati oʻquvchi yoshlarning sport bilan shugʻullanishlari uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi
MOQ rahbariyati poytaxtimizdagi taʼlim muassasalarida oʻquvchi yoshlarga sport bilan shugʻullanishlari uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishish maqsadida 300-umumtaʼlim va 317-ixtisoslashtirilgan davlat umumtaʼlim maktablari hamda Sergeli tumani sport maktabiga tashrif buyurdi. Rasmiylar umumtaʼlim va ixtisoslashtirilgan umumtaʼlim maktablarida jismoniy tarbiya oʻqituvchilari bilan suhbatlashishdi va sport toʻgaraklarini kuzatib borishdi.
Shuningdek, sport maktabining faoliyati ham alohida oʻrganildi. Mutaxassislar bilan maktabning moddiy-texnik bazasini kuchaytirish, shugʻullanuvchi yoshlar uchun qulay sharoitlar yaratish borasida fikr almashildi. Qolaversa, mashgʻulotlar jarayonini raqamlashtirish borasida tavsiyalar berib oʻtildi.

Руководство НОК ознакомилось с условиями, созданными для занятий спортом учащейся молодежи
Руководство НОК посетило общеобразовательную школу №300 и специализированную государственную общеобразовательную школу №317 столицы, а также Спортивную школу Сергелийского района, чтобы ознакомиться с условиями, созданными для занятий спортом воспитанникам данных учебных заведений. Официальные лица пообщались с учителями физкультуры этих учреждений и непосредственно следили за занятиями спортивных секций.
Кроме того, отдельно была изучена деятельность спортивной школы. Со специалистами был проведён обмен мнениями по укреплению материально-технической базы учебного заведения, созданию комфортных условий для занимающейся здесь молодёжи. Кроме того, были даны рекомендации по цифровизации тренировочного процесса.