Taekvondochilarimizning Tokiodagi yig‘ini qizg‘in davom etmoqda
Xabar berganimizdek, hozirda taekvondo WT bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi Tokio shahrida o‘quv-mashg‘ulot yig‘inida bo‘lib turibdi. Yig‘in Olimpiadadan avval so‘nggi tayyorgarlik bosqichi hisoblanadi.
9 iyul kuni boshlangan mashg‘ulotlar 22 iyulga qadar davom etadi. Jamoamiz joylashgan mehmonxona Olimpiya shaharchasidan 9 km uzoqlikda qad rostlagan bo‘lib, yig‘in tugashi bilan litsenziatlarimiz asosiy delegatsiya tarkibiga qo‘shiladi. Ularga sparring-raqib bo‘layotgan boshqa taekvondochilarimiz esa yig‘in yakunlangach Toshkentga qaytib kelishadi.

Our taekwondo athletes hold training camps in Tokyo
As we previously reported, the Uzbekistan national taekwondo team WT is currently holding training camps in Tokyo. The training camp is the last stage of preparation on the eve of the Olympic Games.
The TCB began on July 9 and will last until July 22. The hotel where our athletes are staying is located 9 km from the Olympic Village and after the gathering, the licensees will join the delegation of Uzbekistan. And the rest of the taekwondo athletes, who are their sparring partners, will return to Tashkent.