Oʻzbek kurashi Islom birdamligi oʻyinlari dasturidan joy oldi
Albaniyaning Tirana shahrida Islom birdamligi sport assotsiatsiyasi (ISSA)ning Sessiyasi o‘tkazilayotgani haqida ma’lum qilgan edik. Uning doirasidagi 13-Bosh Assambleyada o‘zbek sporti uchun muhim kelishuvlardan biriga erishildi.
Unga ko‘ra, oʻzbek kurashi 2025-yil Saudiya Arabistonida o‘tkaziladigan Islom birdamligi o‘yinlari dasturiga kiritildi. Bu haqida Xalqaro kurash assotsiatsiyasi ma’lum qildi. Tadbir doirasida Xalqaro kurash assosiatsiyasi va Islom birdamligi sport assosiatsiyasi rahbariyati uchrashib, o‘zaro hamkorlikning keyingi bosqichlari haqida qator masalalar muhokama qilindi.
Eslatib o‘tamiz, Ar-Riyod-2025 Islom birdamligi o‘yinlari kelasi yilning 7-21-noyabr kunlari bo‘lib o‘tadi.

Кураш стал частью Игр Исламской солидарности
В столице Албании состоялась очередная Сессия Спортивной ассоциации Исламской солидарности (ISSA). Стоит отметить, что в её рамках прошла и 13-я Генеральная Ассамблея ISSA, в ходе которой были приняты важные решения по отношению к узбекскому национальному виду спорта - кураш.
В ходе обсуждений, достигнута договорённость о включении узбекского кураша в программу Игр Исламской солидарности 2025 года в Саудовской Аравии. Об этом сообщила Международная ассоциация кураш (IKA). В рамках мероприятия состоялась встреча руководства IKA и ISSA, на которой был обсуждён ряд вопросов о дальнейших этапах сотрудничества.