30 Oktyabr 2024 1699
Bugun O‘zbekiston velosiped sporti federatsiyasining yangi Olimpiada sikli uchun tayyorgarlik dasturi yuzasidan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi. Unda federatsiyaning so‘nggi yillardagi faoliyati tahlil qilinib, oldinda turgan yirik kompleks musobaqalarga tayyorgarlik dasturi ko‘rib chiqildi.
Tadbirda spiker sifatida qatnashgan “Tashkent City Professional Cycling Team” klubi menejeri Farrux Xudoyqulov yuqoridagi mavzular bo‘yicha batafsil ma’lumot berdi. Xususan, terma jamoamiz ilk bor Parij-2024 yozgi Olimpiya o‘yinlarida 4 ta yo‘llanmaga sazovor bo‘lgani, klubning xalqaro maydondagi ishtiroki haqida to‘xtaldi. Shundan so‘ng, Toshkent-2025 yoshlar o‘yinlari, Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo va Los-Anjeles-2028 yozgi Olimpiya o‘yinlariga puxta tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha dastur bilan tanishtirdi. Unga muvofiq, xorijlik murabbiylar Juzeppe Toni (Italiya), Yoxan Dombrush (Germaniya) Volodimir Starchik (Ukraina) terma jamoamizga jalb etilgan.
Anjuman davomida OAV vakillari bilan muloqot o‘tkazildi va unda jurnalistlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob olishdi.

30 Октября 2024 1709
Сегодня состоялась пресс-конференция Федерации велосипедного спорта Узбекистана по программе подготовки к новому Олимпийскому циклу. В ней была проанализирована деятельность Федерации за последние годы и рассмотрена программа подготовки к предстоящим крупным комплексным соревнованиям.
Присутствовавший на мероприятии в качестве спикера менеджер клуба “Tashkent City Professional Cycling Team” Фаррух Худойкулов подробно рассказал о вышеуказанных темах. В частности, о завоевании 4-х путёвок представителями сборной страны на летние Олимпийские игры Париж-2024, а также о достойном выступлении клуба на международной спортивной арене. После этого он представил программу по тщательной подготовке к юношеским Азиатским играм Ташкент-2025, к летней Азиаде Аичи-Нагоя-2026 и летней Олимпиаде Лос-Анджелес-2028. Кроме того, были представлены зарубежные тренеры Джузеппе Тони (Италия), Йохан Домбруш (Германия), Володимир Старчик (Украина), которые продолжат свою деятельность в сборной Узбекистана по велоспорту.