Bir guruh spotchilarimiz “Yoshlar kuni” munosabati bilan davlat mukofotlariga sazovor bo‘lishdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning farmoniga binoan 30 iyun – “Yoshlar kuni” munosabati bilan turli sohalarda faol bo‘lgan yosh avlod vakillari davlat mukofotlari bilan taqdirlandi. Ahamiyatlisi, ular orasida xalqaro arenalarda yurtimiz sharafini munosib himoya qilib kelayotgan sportchilarimizni ham uchratish mumkin. Jumladan quyidagi sportchilarimiz “Shuhrat” medali bilan taqdirlanishdi:
Abdullayev Gulomjon Ozodovich – Erkin kurash bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi aʼzosi;
Berdimuratov Jalgasbay Karlibay uli – Yunon-rum kurashi bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi aʼzosi;
Dayibekova Zaynab Kazbekovna – Qilichbozlik bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi aʼzosi;
Jafarov Saidjamshid Rustam o‘g‘li – Buxoro davlat universitetining 4-bosqich talabasi, Buxoro viloyati;
Matniyazova Gulnoza Jumaboy qizi – Dzyudo bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi aʼzosi
Sadullayeva Safina Erkinovna – Yengil atletika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi aʼzosi;
Turdibekova Sitora Shavkat qizi – Boks bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi aʼzosi;
O‘ktamova Nigina Jasur qizi – Boks bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi aʼzosi.
Shuningdek, O‘zbekiston Milliy Paralimpiya terma jamoasi aʼzosi Murodulloyev Maʼrufjon Fayzullo o‘g‘li “Mard o‘g‘lon” mukofoti bilan taqdirlandi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi yosh sportchilarimizning muvaffaqiyatlarini yuqori baholab, mana shunday davlat mukofotlariga loyiq ko‘rgan Hukumatimiz va shaxsan yurtboshimiz, Muhtaram Shavkat Miromonovich Mirziyoyevga o‘z minnatdorchiligini izhor qiladi. O‘z navbatida, sportchilarimizni davlatimiz rahbarining yuksak eʼtirofi bilan tabriklaydi va oldinda turgan Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida ularga ulkan g‘alabalar tilab qoladi!

In honor of the "Youth Day", a group of athletes were awarded State awards
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, on the occasion of June 30 — "Youth Day", representatives of the younger generation working in various fields were awarded state awards. It is noteworthy that among them there are also our athletes who have worthily defended the honor of our country in the international arena.
With the"Shuратrat" Medal:
Abdullaev Gulomjon Ozodovich-member of the National Team of Uzbekistan in freestyle wrestling
Berdimuratov Zhalgasbai Karlibai uli-member of the National team of Uzbekistan in Greco-Roman wrestling
Dayibekova Zainab Kazbekovna-member of the National Fencing Team of Uzbekistan
Zhafarov Saijamshid Rustam ugli-4th-year student of Bukhara State University, Bukhara region
Matniyazova Gulnoza Zhumaboy kizi-member of the National Judo Team of Uzbekistan
Sadullayeva Safina Erkinovna-a member of the National Team of Uzbekistan in athletics
Turdibekova Sitora Shavkat kizi-member of the National Boxing Team of Uzbekistan
Uktamova Nigina Zhasur kizi-member of the National Boxing Team of Uzbekistan
Also, the representative of the National Paralympic team of Uzbekistan Murodulloev Marufjon Faizullo ugli was awarded the State Award "Mard uglon".
The National Olympic Committee of Uzbekistan expresses its gratitude and deep gratitude to our Government and personally to our President, Dear Shavkat Mirziyoyev, who highly appreciated the achievements of our young athletes and awarded them with State awards. In turn, on behalf of the Committee, we congratulate our athletes on the high recognition of the Head of our State and wish them victories at the upcoming Olympic Games in Tokyo!