26 Sentyabr 2024 1762
Yosh og‘ir atletikachilarimiz Ispaniyaning Leon shahrida o‘tayotgan jahon chempionatidagi ishtirokini yakunlashdi. 7 nafar sportchi bilan qatnashgan terma jamoamiz yakunda 1 ta oltin, 2 ta kumush va 1 ta bronza medallariga sazovor bo‘ldi. Batafsil:
-89 kg: Diyorbek Ermatov (dast ko‘tarish)
-59 kg: Nigora Abdullayeva (siltab ko‘tarish)
-73 kg: Husunboy Matrasulov (dast ko‘tarish)
-59 kg: Nigora Abdullayeva (ikki kurash)
Qayd etish joiz, barcha sportchilarimiz “A” guruhida medallar uchun kurash olib borishdi. 4 nafar vakilimiz shohsupaga ko‘tarila olmagan bo‘lsalar ham, o‘zlari uchun ulkan tajriba orttirdilar.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi mazkur musobaqada g‘olib va sovrindor bo‘lgan barcha atletlarimiz hamda ularning murabbiylari, mamlakat og‘ir atletika federatsiyasini samimiy qutlaydi.

Молодые тяжелоатлеты завоевали 4 медали на ЧМ в Испании
Отечественные молодые тяжелоатлеты завершили своё участие на чемпионате мира в Леоне (Испания). Наша сборная, выступившая в этом турнире с 7 спортсменами завоевала 1 золотую, 2 серебряные и 1 бронзовую медали.
-89 кг: Диёрбек Эрматов (рывок)
-59 кг: Нигора Абдуллаева (толчок)
-73 кг: Хусунбой Матрасулов (рывок)
-59 кг: Нигора Абдуллаева (двоеборье)
Следует отметить, что все наши атлеты выступили в группе "А". Некоторые наши представители не смогли подняться на пьедестал, но тем не менее, они приобрели для себя большой опыт.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших спортсменов, их тренеров и Федерацию тяжёлой атлетики страны с таким хорошим результатом.