8 Sentyabr 2024 2032
Nyu-Deli mezbonlik qilayotgan Osiyo Olimpiya kengashi (OOK)ning 44-Bosh Assambleyasida tashkilotning tarkibiy qismlariga ham saylovlar o‘tkazilishi haqida ma’lum qilgan edik. Unga ko‘ra, O‘zbekiston MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov OOKning Etika qo‘mitasi a’zoligiga saylandi.
Qayd etish joiz, mutaxassisligi bo‘yicha huquqshunos bo‘lgan Oybek Omilovich avval ham ushbu sohada samarali mehnat qilgan. Xususan, bir vaqtda Osiyo futbol konfederatsiyasi (OFK) Yuridik qo‘mitasi raisi o‘rinbosari sifatida ham faoliyat ko‘rsatib kelmoqda. O.Kasimov endilikda osiyolik atletlar, yirik sport tadbirlariga mezbonlik qiladigan shaharlarning haq-huqularini himoya qilish, ularni qo‘llab-quvvatlash borasida ham o‘z bilimlarini ishga soladi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Oybek Omilovichning ushbu yo‘nalishdagi faoliyatida ham omad va zafarlar tilab qoladi.

Ойбек Касимов избран членом Комитета по этике ОСА
В рамках 44-й Генеральной Ассамблеи Олимпийского совета Азии (ОСА), организованной в Нью-Дели, Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов избран членом Комитета по этике ОСА.
Стоит отметить, что Ойбек Омилович будучи юристом по специальности, ранее плодотворно работал и в этой сфере. В частности, он также одновременно является заместителем председателя Юридического комитета Азиатской конфедерации футбола (АФК). Теперь О.Касимов будет использовать свои знания для защиты прав азиатских атлетов, городов, принимающих крупные спортивные мероприятия, для их поддержки.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает удачи и успехов в деятельности Ойбека Омиловича в новой должности.