Peruda yengil atletika boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi jahon chempionati oʻz yakuniga yetdi. Quvonarlisi, unda yurtdoshimiz Sharifa Davronova uch hatlab sakrash dasturida gʻalaba qozonib, dunyo birinchiliklaridagi ikkinchi oltin medaliga sazovor boʻldi.
Davronova musobaqada 13.75 metr natija qayd etdi. Eslatib oʻtamiz, u 2 yil muqaddam Kolumbiyadagi U20 jahon chempionatida ham oltin medal sohibi boʻlgan edi.
Shuningdek, balandlikka sakrash dasturida medallar uchun kurash olib borgan Barnoxon Sayfullayeva 1.84 metrga sakrab, shaxsiy rekordini takrorladi. Afsuski, bu Sayfullayevaga sovrinli o’rinlarga koʻtarilish uchun kamlik qildi va u musobaqani 6-oʻrinda yakunladi.

Шарифа Давронова - двукратная чемпионка мира!
В Перу завершился молодёжный чемпионат мира по лёгкой атлетике. Отрадно отметить, что наша соотечественница Шарифа Давронова победила в программе тройного прыжка и завоевала вторую золотую медаль первенств планеты.
Давронова показала результат 13,75 метра. Напомним, что 2 года назад она также удостоилась награды высшей пробы на ЧМ U20 в Колумбии.
Барнохон Сайфуллаева, которая также боролась за медали в программе прыжков в высоту, c результатом 1,84 метра повторила свой личный рекорд. К сожалению, этого не хватило Сайфуллаевой, чтобы оказаться в числе призёров. Таким образом, она завершила своё выступление на 6-м месте.